Koniec 32-letniej historii magazynu „Hi-Fi World”

Jak kilka dni temu poinformował Noel Keywood, wydawca i redaktor naczelny brytyjskiego miesięcznika „Hi-Fi World”, wrześniowy numer był ostatnim w jego historii.

To bardzo przykra wiadomość, ale też jeszcze jeden sygnał o kurczeniu się oferty pism drukowanych. „Hi-Fi World” był jednym z nielicznych pism audio nie będących częścią konglomeratu prasowego, prowadzonym w dodatku przez cały czas przez swojego założyciela.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

W oświadczeniu prasowym czytamy:

Z przykrością muszę poinformować, że po 32 latach magazyn „Hi-Fi World” przestaje się ukazywać. Powodem jest to, że firma do której tytuł należy – Audio Web Publishing Ltd – stała się niewypłacalna z powodu utraty punktów sprzedaży na High Street, na dworcach kolejowych i lotniskach na całym świecie podczas pandemii Covid. Do 2019 roku firma Audio Web Publishing Ltd prowadziła zyskowną działalność handlową, jednak w tej sytuacji jest to niemożliwe.
Jako dyrektor jestem zobowiązany do likwidacji spółki wydającej „Hi-Fi World” i wyznaczyłem KSA Group Ltd (licencjonowani radcy ds. upadłości) do pomocy i do przeprowadzenia spółki przez proces dobrowolnej likwidacji w celu ochrony interesów wierzycieli.
Wszyscy wierzyciele spółki otrzymają drogą pocztową od KSA Group Ltd szczegóły dotyczące zbliżającego się zgromadzenia wierzycieli oraz informacje o tym, jak składać roszczenia z tytułu strat finansowych, które ponieśli lub które poniosą.
Składam serdeczne podziękowania wszystkim czytelnikom, którzy tak długo nas wspierali. To była praca mojego życia, w dodatku niezwykle przyjemna. Bardzo Wam wszystkim dziękuję!
Noel Keywood, wydawca

Jesteśmy pewni, że spotkamy się z nim w jednym z istniejących pism. Życzymy Noelowi wszystkiego dobrego!

www.HI-FIWORLD.co.uk

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne