HIGH FIDELITY: Carbide Audio, czyli coś nowego w systemie referencyjnym

Wczoraj, to jest 4 kwietnia, do redakcji  trafiły wreszcie, wyczekiwane, nóżki antywibracyjne firmy Carbide Audio.

Testowany przez nas w marcu tego roku model CARBIDE BASE DIAMOND, bo o nim mowa, pozostawił po sobie znakomite wspomnienia Już w jego czasie postanowiłem więc zamówić je do systemu referencyjnego „High Fidelity”. Pomyślałem, że idealnym miejscem dla nich będzie przedwzmacniacz Ayon Audio Spheris III. Ponieważ jednak urządzenie to ma dwie części, czyli zasilacz i moduł główny, nóżek potrzeba było aż sześć. Ponieważ ta amerykańska manufaktura ma ograniczone moce przerobowe, od zamówienia do dostawy minął prawie miesiąc. Ale – są!

 

» Test Carbide Audio CARBIDE BASE DIAMOND → TUTAJ

tekst WOJCIECH PACUŁA

zdjęcia „High Fidelity”

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
⸜ Właśnie przyszły…

Wszystko, co pisałem w ich teście się sprawdziło, teraz może nawet bardziej, bo zamiast jednego urządzenia spoczywały na nich dwa. Odtwarzacz Ayon Audio CD-35 HF Edition, z którym były testowane, pozostawiłem na znakomitych nóżkach Divine Acoustics Galileo (test → TUTAJ). Taka konfiguracja wydała mi się bowiem optymalna, a poza tym Galileo wyglądają po prostu obłędnie. Dodam, że zastosowałem po trzy stopy, jedną z przodu i dwie z tyłu.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
⸜ Przedwzmacniacz Ayon Audio Spheris III na stopach Carbide Audio – trzy pod główną jednostkę i trzy pod zasilacz

Na zdjęciach pokazuję państwu po raz pierwszy pudełka nóżek Carbide Audio, ponieważ do testu zostały przesłane przez europejskiego dystrybutora w opakowaniu zastępczym. Jak się okazuje, pudełka są ładne, schludne i proste. Wykonane z grubej tektury są wyłożone sztywną pianką i w każdym pudełku jest jedna nóżka.

Drogie jak diabli, ale znakomicie wykonane, mające za sobą solidne rozwiązania konstrukcyjne i pomiary, wydają się doskonałym uzupełnieniem mojego systemu odsłuchowego.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

CARBIDE.audio

tekst WOJCIECH PACUŁA

zdjęcia „High Fidelity”

galeria

«●»

Poprzednie

Następne