iFi AUDIO ZEN ONE SIGNATURE w ofercie przedsprzedaży w salonie Q21

Salon Q21 poinformował o przedsprzedaży specjalnej wersji Signature przetwornika cyfrowo-analogowego ZEN One firmy iFi Audio. Jak informuje sprzedawca, jest to „czysty przetwornik cyfrowo-analogowy (bez wbudowanego wzmacniacza słuchawkowego i regulacji głośności), który może pracować jako domowe centrum audio dla wszystkich urządzeń cyfrowych: od smartfonów i tabletów przez komputery PC, Mac, odtwarzacze płyt i serwery audio, po telewizory i konsole do gier”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

ZEN One Signature to pierwszy przetwornik cyfrowo-analogowy z serii ZEN obsługujący wszystkie pliki hi-res: DSD256, PCM384, MQA 384 kHz, Bluetooth 96 kHz. Na uwagę zasługuje łącze HD Bluetooth nowej generacji , pozwalające na obsługę kodeków wysokiej rozdzielczości – aptX HD, aptX Adaptive, LDAC i HWA/LHDC. Antena o wysokim wzmocnieniu zapewnia rozszerzony zasięg Bluetooth.

Technika

  • Bluetooth Hi-Res 96 kHz: LDAC, HWA/LHDC, aptX Adaptive/HD/LL, AAC.
  • Dźwięk z wejścia USB przy użyciu 16-rdzeniowego mikrokontrolera 2000MIPS XMOS o niskim opóźnieniu (dekoder MQA).
  • True Native hi-res DAC – obsługuje 32-bitowy/384 kHz sygnał PCM i w pełni natywne DSD.
  • 16-rdzeniowy procesor XMOS – wykonuje pełne dekodowanie MQA (do 384 kHz).
  • Poprawiony zegar femto GMT i filtr cyfrowy, które „eliminują jitter i inne formy zniekształceń cyfrowych”.
  • Optyczne i koaksjalne wyjścia cyfrowe S/PDIF obsługują sygnał 32-bity/192 kHz PCM i MQA.

W sekcji analogowej producent zwraca uwagę zbalansowaną budowę oraz zbalansowane wyjścia analogowe 4 mm zbalansowane i niezbalansowane RCA. Urządzenie wyposażono w wysokiej klasy kondensatory C0G o wysokiej liniowości i „doskonałej charakterystyce temperaturowo-częstotliwościowej”, rezystory MELF oraz cewki Taiyo Yuden i Murata.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Dostępność i cena

Przetwornik dostępny jest obecnie w ofercie przedsprzedaży. Jak informuje sprzedawca, „już dzisiaj można zamówić urządzenie, zapewnić sobie dostępność w pierwszej dostawie oraz skorzystać z atrakcyjnego rabatu”.

www.Q21.pl

tekst red./mat. prasowe

zdjęcia mat. prasowe

Poprzednie

Następne