Hegel H190v ⸜ wzmacniacz zintegrowany

Firma Hegel zaprezentowała nowy wzmacniacz zintegrowany, model H190v.

Jak czytamy w materiałach prasowych, wyposażony jest on w „wiele przydatnych funkcji i rozwiązań technicznych”, w tym m.in. „obsługę serwisów streamingowych”, „topowy przedwzmacniacz gramofonowy”, „zaawansowany przetwornik cyfrowo-analogowy” i „wyjście słuchawkowe”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Nazwa nowego modelu ma być nieprzypadkowa, ponieważ H190v to następca modelu H190, który – jak mówi polski dystrybutor – „perfekcyjnie łączy wyśmienite brzmienie i doskonałą jakość dźwięku”. Nowe urządzenie, w porównaniu ze swoim pierwowzorem, zostało wzbogacone o przedwzmacniacz gramofonowy.

Producent pisze:

Model H190v to urządzenie dopracowane w najdrobniejszych szczegółach, zachowujące typową dla marki Hegel minimalistyczną stylistykę. Wzmacniacz ma starannie dobrane podzespoły, zamknięte w stalowej obudowie z grubym, aluminiowym frontem i również aluminiowymi pokrętłami. Całości dopełnia centralnie umieszczony, czytelny wyświetlacz.

H190v oferuje także takie funkcje i rozwiązania, jak: Apple AirPlay, Spotify Connect, Roon Ready i DLNA/UPnP. Ma też wbudowany wzmacniacz słuchawkowy z wyjściem jack 6,3 mm. W razie potrzeby nowy wzmacniacz Hegla można też zintegrować z systemami inteligentnego domu takich marek jak Control4, Crestron czy Savant.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Końcówka wzmacniacza pracuje w klasie AB i ma moc 2 x 150 W (przy 8 Ω). Producent zwraca również uwagę na, jak czytamy, „specjalnie zaprojektowany” i „udoskonalony” zasilacz dla przedwzmacniacza i sekcji przetwornika cyfrowo-analogowego, który „przyczynia się do tego, że układ DAC przetwarza sygnał z najwyższą możliwą precyzją, gwarantując imponujący poziom detali i niuansów”.

Hegel H190v to konstrukcja z wbudowanym przedwzmacniaczem gramofonowym, współpracującym z wkładkami typu MM (ang. Moving Magnet). Ma to być odpowiednik zewnętrznego przedwzmacniacza gramofonowego V10 firmy Hegel.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Dostępność i cena

Hegel H190v ma pojawić się w Polsce w maju tego roku. Dostępny będzie w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej lub białej. Niestety cena nie jest jeszcze znana.

www.HEGEL.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne