HEDD Audio HEDDphone TWO. Słuchawki AMT

Producent z Berlina specjalizujący się w systemach profesjonalnych, proponuje nowe słuchawki nauszne.

Model HEDDphone TWO to nowa wersja modelu HEEDphone ONE. Jak informuje polski przedstawiciel firmy, wykorzystano w niej „nie tylko ostatnie osiągnięcia w technologii Air Motion Transformer”, ale także informacje uzyskane od użytkowników.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

HEDDphone TWO mają zmodyfikowane i poprawione przetworniki AMT, jak również zmodernizowaną konstrukcję i nowy pałąk. Producent pisze:

Jest on starannie opracowany tak, aby zapewnić nie tylko maksimum wygody i dopasowania, ale też przyczynia się do uzyskania znacząco niższej wagi – HEDDphone TWO są aż 25% lżejsze od swojego poprzednika. To z pewnością model, który jest znaczącym postępem w stosunku do pierwowzoru. I świetnie sprawdzi się nie tylko w zastosowaniach profesjonalnych, ale też w domu podłączony do audiofilskiego toru a nawet z lepszym sprzętem przenośnym.  

Nowa konstrukcja pałąka umożliwia nie tylko pełne dostosowanie do naszej głowy, ale i regulację siły nacisku. A jego budowa oraz niewielka – dzięki zastosowaniu włókna węglowego – masa sprawiają, że HEDDphone TWO są tak wygodne, że teraz praktycznie nie czuć ich na głowie. Jednocześnie zastosowane w HEDDphone TWO pady wykonane są z „najwyższej klasy niezwierzęcego materiału”, który jest „trwały” i zapewnia „wygodę także osobom noszącym okulary”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Jak czytamy w materiałach prasowych, najnowsze słuchawki z logo HEDD Audio są „kulminacją aż trzech lat prac projektowych”, podczas których „zwrócono uwagę na praktycznie każdy aspekt konstrukcji”:

Wiele pracy włożono nie tylko w polepszenie właściwości sonicznych, ale także w znaczącą poprawę codziennej wygody użytkowania. Dlatego też całkowicie przeprojektowano konstrukcję, tym razem wykorzystując na szeroką skalę niezwykle lekkie materiały takie, jak magnez i włókno węglowe.

Dzięki tym zabiegom HEDDphone TWO są lżejsze o 25% od swojego poprzednika.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Przetworniki AMT, czyli Air Motion Transformer były znakiem rozpoznawczym słuchawek HEDDphone ONE. Nie inaczej jest także w modelu TWO. Przy czym najnowsze słuchawki z Berlina posiadają poprawione drivery. Warto zaznaczyć, że w obu wersjach HEDDphone – nowej (TWO) i starej (ONE) mamy do czynienia z technologią VVT – Variable Velocity Transformation. Polega ona na:

Zastosowaniu różnej geometrii membrany w rożnych miejscach tak, aby uzyskać jak najszersze i równe zarazem pasmo przenoszenia wraz z niezwykle niskimi zniekształceniami. Dodatkowo przetworniki w  HEDDphone TWO zostały zaprojektowane praktycznie od nowa i teraz oferują jeszcze większy poziom transparentności i realizmu przekazu.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Oprócz dwóch kabli – zbalansowanego i niezbalansowanego – znajdziemy także specjalne etui. Co więcej, w zestawie znajdziemy nawet drugi komplet padów, co także ucieszy użytkowników korzystających ze słuchawek w bardziej intensywny sposób.

Dostępność i cena

Premiera słuchawek odbędzie się podczas najbliższej wystawy Audio Video Show 2023 na stanowisku sieci sklepów HiFIPRO oraz MP3Store. Cena wynosi 9999 zł.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

HEDD.audio

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne