Meze Audio Liric 2. generacji ⸜ słuchawki

Rumuńska firma Meze Audio przedstawiła nową wersję modelu Liric (2nd Generation).

Jak informuje producent, słuchawki zostały opracowane na podstawie opinii społeczności korzystającej z jej konstrukcji. W materiałach prasowych czytamy:

Meze Audio ma przyjemność zaprezentować Liric 2nd Generation, nową wersję uznanych słuchawek LIRIC o konstrukcji zamkniętej, o lepszym dźwięku, z oszałamiającym nowym wykończeniem z hebanowego drewna w paski i usprawnioną modułowością, pozwalającą w przyszłości na łatwiejsze wymiany elementów konstrukcyjnych, kiedy zostaną opracowane ich lepsze wersje.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Meze Audio Liric 2nd to słuchawki wokółuszne z przetwornikami magnetostatycznymi (planarnymi). Generation Producent informuje, że zostały onedostrojone w taki sposób, aby „zaoferować atrakcyjne połączenie czystego, dokładnego dźwięku z odrobiną ciepła dla dodania nagraniom głębi”. Nowy QWRM (Quarter Wavelength Resonator Mask – metalowa płytka, która zakrywa wybrane otwory w ramie przetwornika) skutecznie tłumi piki wysokich częstotliwości powyżej 7 kHz, zapewniając – jak jesteśmy zapewniani – płynniejszy dźwięk.

Konstrukcja słuchawek została również „ocieplona” poprzez zastąpienie pokrytych skórą nauszników drewnem hebanowym. Łączą one w sobie „piękną fakturę drewna i luksusowy wygląd” z „trwałością, jaką zapewnia twarde drewno”.

Tworzenie świetnych słuchawek oznacza słuchanie dużej ilości muzyki, ale t a k ż e uważne słuchanie naszej społeczności! LIRIC już wcześniej były imponującymi słuchawkami, a l e w oparciu o opinie naszych klientów i recenzentów powiększyliśmy ich możliwości, wyjaśnia założyciel i główny projektant Meze Audio, Antonio Meze.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Liric 2. generacji wyposażono w przetworniki planarne opracowaną przez firmę Rinaro. Przetwornik Isodynamic Hybrid Array jest teraz mniejszy i został dostrojony tak, aby przypominał to, co znamy z jego większymi braćmi z serii Empyrean i Elite. Jak mówi producent, w połączeniu z zamkniętą konstrukcją, pomaga zachować „czystość i emocje ulubionej muzyki”. Każdy przetwornik jest ręcznie montowany i testowany w specjalistycznych warsztatach Rinaro w Ukrainie.

Słuchawki Liric 2. generacji wyposażone są w odłączane magnetyczne nauszniki, które można łatwo naprawić i wymienić. Użytkownik ma również możliwość wyboru kabli. Model Liric 2nd Generation jest standardowo dostarczany z ręcznie plecionym miedzianym kablem Meze Audio klasy Premium z wtykiem Pentaconn 4,4 mm, a także z 3-metrowym kablem TPE.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Dostępność i cena

Słuchawki Liric 2. generacji są dostępne od 7 marca na mezeaudio.com, mezeaudio.eu i u wybranych sprzedawców detalicznych na całym świecie, w cenie $ 2000/€ 2000/£ 1850.

MEZEAUDIO.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

galeria

Poprzednie

Następne