Goldmund Telos 2800. Wzmacniacz mocy • monobloki

Szwajcarski specjalista, firma Goldmund, wprowadziła wczoraj do sprzedaży monofoniczny wzmacniacz mocy Telos 2800.

W materiałach prasowych czytamy:

Dzisiejszy dzień stanowi kamień milowy w dziedzinie dźwięku wysokiej jakości wraz z wprowadzeniem na rynek monobloków Telos 2800. Ten, zaprojektowany dla audiofilów, wyróżniający się najnowocześniejszy wzmacniacz na nowo definiuje standardy jakości i precyzji dźwięku.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Sercem wzmacniacza Telos 2800 jest potężny toroidalny transformator o mocy 3200 VA, teraz o podwyższonych rozmiarach i mocy, co ma zapewnić „jeszcze większą moc w tej samej obudowie, co poprzedni model”. Współpracują z nim kondensatory o pojemności 109 600 µF. To niestandardowe kondensatory z logo Goldmund, wykonywane dla tej marki na zamówienie.

Nowa obudowa powstała z myślą nie tylko o dizajnie, ale i o lepszym odprowadzania ciepła. Nowy, wykonany na maszynach CNC radiator pokrywa cały tylny panel wzmacniacza, dając większą powierzchnię rozpraszania ciepła generowanego przez zasilacz.

Sygnał doprowadzimy do niego niesymetrycznym wejściem RCA, symetrycznym wejściem XLR, a także cyfrowym wejściem RCA; jest tu także wyjście cyfrowe RCA. Oprócz pary uniwersalnych terminali głośnikowych zainstalowano też wyjście głośnikowe z konektorem 4B.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Telos 2800 zapewnia maksymalną moc „ wyjściową 450 W rms przy 8 Ω (przy 1% THD). Poziom zniekształceń jest – jak deklaruje producent – „prawie nieistniejący” i wynosi mniej niż 0,05% IMD (SMPTE) i THD+N, bez obciążenia, od 20 Hz do 20 kHz przy napięciu wyjściowym 30 Vrms. Wejściowy poziom szumów wynosi poniżej 3 μV od 20 Hz do 20 kHz. Wzmocnienie wynosi domyślnie 35 dB, ale można je regulować w zakresie +/-9 dB ze skokiem 3 dB. Wymiary (SWG) wzmacniacza to 44 x 32 x 46 cm, a jego masa wynosi 59 kg.

Wzmacniacz jest wykończony w charakterystycznej dla producenta srebrno-szarej kolorystyce.

Cena: 115 000 CHF (£ 125 000) za sztukę.

GOLDMUND.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne