CRAFT RECORDINGS – reedycje tytułów wytwórni Prestige na płytach LP i SACD

Craft Recordingss wyda zremasterowane wersje kluczowych albumów wytwórni Prestige.

Płyty te ukażą się w serii „Contemporary Records Acoustic Sounds”, która rozpocznie się sześcioma albumami świętującymi 70-lecie tej legendarnej jazzowej wytwórni. Usłyszymy takich artystów, jak: Art Pepper + Eleven, Barney Kessel, Shelly Manne, Ray Brown,  Benny Carter, Shelly Manne & His Friends.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Płyty z serii „Contemporary Records Acoustic Sounds” będą miały premierę 13 maja i jako pierwszy do naszychrąk trafi album  Art Pepper + Eleven Modern Jazz Classics. Następnie pojawią się w niej również Barney Kessel, Shelly Manne, Ray Brown z The Poll Winners (10/6), Hampton Hawes, Barney Kessel, Shelly Manne i Red Mitchell z Four! (15/7), Benny Carter z Jazz Giant (12/8), Shelly Manne & His Friends z My Fair Lady (9/9) oraz Art Pepper z Art Pepper Meets the Rhythm Section (11.11).

Każdy tytuł, oryginalnie nagrany przez Roya DuNanna i/lub Howarda Holzera, to całkowicie analogowy mastering z oryginalnych taśm „master” wykonany przez legendarnego inżyniera Berniego Grundmana (który sam był byłym pracownikiem wytwórni Prestige) i jest wytłoczony na 180-gramowym winylu w Quality Record Pressings (QRP) i będzie zapakowana do okładki typu Stoughton Old Style Tip-On.

Nagrania te dostępne będą również w plikach Hi-Res Digital (PCM 96/24 i 192/24) oraz na krążkach SACD.

Ceny

Płyty LP mają kosztować 29,99 USD, podobnie, jak płyty SACD. Pliki dostępne będą w cenie 17,99 USD. Wytwórnia proponuje również zamówienie kompletu płyt w cenie 179,94 USD za sześć LP lub SACD. W takim przypadku otrzymamy również firmową torbę.

 

CRAFTRECORDINGS.com

tekst red./mat. prasowe
foto mat. prasowe
galeria

Poprzednie

Następne