Canton Reference GS Edition. Topowe kolumny już dostępne w Polsce

Polski dystrybutor firmy Canton informuje o dostępności jego topowych kolumn Reference GS Edition.

Jak czytamy w materiałach prasowych, ich powstanie było wynikiem „szeroko zakrojonych badań” zainicjowanych przez założyciela firmy, Günthera Seitza. Jego celem było, czytamy, „opracowanie najlepszego głośnika Canton Reference”. I dalej:

Z wielką pasją i energią zbierano pomysły i tworzono plany, przy czym ważną rolę odgrywały osobiste preferencje dotyczące materiału obudowy i projektu powierzchni.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Reference GS Edition są potężnymi kolumnami podłogowymi o wysokości ponad 160 centymetrów i wadze 155 kilogramów (sztuka). Każda para jest wykonywana ręcznie. Jak deklaruje producent:

Projektanci Reference GS Edition harmonijnie połączyli elementy drewna, metalu i lakieru, aby stworzyć dzieło sztuki, któremu nie można się oprzeć. Rezultatem są kolumny głośnikowe, które nie tylko spełniają najwyższe wymagania pod względem dźwięku, ale także estetyki.

Specjalnie dla Reference GS Edition zostały zaprojektowane okrągłe przegrody – dokładnie taki sposób, w jaki są stosowane we wszystkich innych modelach z nowej serii Reference. Mające grubość 81 milimetrów są produkowane na 5-osiowej frezarce CNC, specjalnie skonfigurowanej do tego celu. Zakrzywione panele boczne, podstawy i pokrywy wykonane są z wielowarstwowego laminatu drewnianego o grubości 30 milimetrów. Ponadto panele boczne, które są mocno przymocowane do ścian po bokach i mają powierzchnię fornirowaną prawdziwym drewnem.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Po raz pierwszy w historii marki Canton, w 25-milimetrowym przetworniku wysokotonowym zastosowano diamentową kopułkę (DCC dome).

Przetworniki średnio-niskotonowe mają membrany o firmowej technologii BCT (Black Ceramic Tungsten). 25% struktury molekularnej membrany aluminiowej jest przekształcane w strukturę ceramiczną i uszlachetniane wolframem oraz dodatkowymi cząstkami metalu. W rezultacie membrany, jak czytamy, osiągają „idealny stosunek sztywności do wagi”, a przy okazji zyskują czarne zabarwienie z przodu i z tyłu.

Ponadto, specjalnie ukształtowana czarna, ceramiczna membrana przetwornika średniotonowego wykonana w technologii TCC stabilizuje stożek i redukuje niepożądane rezonanse i zniekształcenia. Umożliwia to uzyskanie precyzyjnej i wolnej od zniekształceń reprodukcji.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Kolumny zostały z tyłu wzmocnione aluminiowym panelem, pokrywającym prawie całą wysokość. Zamontowano a na nim terminale połączeniowe WBT nextgen. Reference GS Edition można podłączyć w trybie bi-wiring, bi-amping i single-wiring. Zwory głośnikowe wykonano z kabli CantoLink 600 (wyprodukowanych przez renomowanego producenta kabli In-akustik), zakończonych wtykami WBT-nextgen.

Brzmienie Reference GS Edition można dopasować do akustyki pomieszczenia za pomocą RC (Room Compensation) firmy Canton. Dzięki tej funkcji poziom ciśnienia akustycznego przetworników średniotonowych i wysokotonowych może być regulowany w krokach co 1,5 decybela. Dodatkowo, zakres niskich tonów może być regulowany w krokach co 1,5 decybela.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Dane techniczne (wg producenta)
  • Moc nominalna: 500 W
  • Moc muzyczna: 950 W
  • Pasmo przenoszenia: 18 – 40 000 Hz
  • Częstotliwości podziału zwrotnicy: 160/3100 Hz
  • Impedancja: 4 – 8 Ω
  • Regulacja poziomu: tak
  • Efektywność 2,83 V/1 m: 89 dB
  • Wymiary (szer. x wys. x gł.): 460 x 1630 x 720 mm
  • Waga: 155 kg/szt.
Cena: 229 998 zł/para

www.CANTON.de

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne