Canor Audio Hyperion P1 & Virtus M1. Przedwzmacniacz & końcówka mocy

Słowacka firma Canor Audio wprowadza do swojej oferty dwa nowe urządzenia lampowe: przedwzmacniacz stereo Hyperion P1 oraz końcówkę mocy mono o moicy 110 W na kanał, model Virtus M1.

Oba urządzenia zostały zaprojektowane i wyprodukowane w fabryce CANOR Audio. Urządzenia umieszczono w solidnych, wytrzymałych aluminiowych obudowach skonstruowanych tak, by wyeliminować wszelkie wibracje. Poprzez złącze triggerowe urządzenia synchronizują się ze sobą, a zatem uruchamiając jedno z nich, równocześnie uruchamiamy drugie.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

W obydwu urządzeniach zastosowano firmową technologię CMT (CANOR PCB Milling Technology), która jest wynikiem jej wieloletnich badań Jak czytamy w  materiałach prasowych, jest to specjalny sposób frezowania płytki drukowanej, który pozwala zbliżyć współczynnik strat dielektrycznych (styczną stratności) płytek drukowanych do współczynnika stratności powietrza. Dzięki CMT udało się dojść do poziomu parametrów połączeń „punkt-punkt”.

Hyperion P1, z zerowym sprzężeniem zwrotnym, wyposażono w sześć lamp: 4x 6922 oraz 2x 6H30PI, które zostały dobrane po dokładnej, pieczołowitej selekcji, poprzedzonej 200-godzinnym wygrzaniem. To zupełnie nowa konstrukcja, w której wprowadzono rozwiązania pozwalające na całkowite wyeliminowanie drgań oraz zakłóceń. Część analogową oddzielono od części zasilającej solidną aluminiową ścianką (grubość 10 mm). Zarówno precyzyjnie zbalansowany potencjometr jak i część elektroniczna przedwzmacniacza Canor Audio Hyperion P1 zamontowano na podkładkach antywibracyjnych. Potencjometr umieszczono w specjalnej, wytrzymałej aluminiowej obudowie o ściankach grubości 10 mm.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Virtus M1 to zupełnie nowa, lampowa końcówka mocy mono w czystej klasie A. Możemy w nim zmienić sprzężenie zwrotne między. Urządzenie ma postać monobloków i ma transformatory wyjściowe z rdzeniem metalowym oraz transformator mocy i filtr o pojemności 3900 mF. Użyto w nim 7 lamp: 4 x KT150, 2x ECC82, 1x 12AX7.

Harmonizacja wszystkich obwodów i komponentów sprawiła, że Virtus M1 posiada niezwykle niskie zniekształcenia harmoniczne – 0,0028% przy 1 W; 0,011 % przy 5 W i 0,13 % przy 50W, co stanowi jeden z najlepszych wyników w tej klasie.

Jak informuje producent, w torze sygnału zastosowano wysokiej jakości kondensatory polipropylenowe, a w okablowaniu ścieżki sygnału użyto wyłącznie wolno ciągnionej miedzi beztlenowej, pokrytej czystym srebrem. Dodatkowo, wyjściowe transformatory permalloy zaprojektowano specjalnie do zasilania Virtus M1. Rdzeń transformatora jest impregnowany próżniowo, a cały transformator jest zatopiony w specjalnej mieszance antywibracyjnej. Ponadto masywna, spawana osłona, w której go umieszczono, tworzy skuteczne ekranowanie elektromagnetyczne i znacząco przyczynia się do uzyskania doskonałego odseparowania sygnału do szumu. Dodatkowy kondensator na wejściu poprawia dynamikę filtracji napięcia anodowego.

Ceny

Hyperion P1: 60 750 zł | Virtus M1: 71 750 zł

→ www.CANOR-AUDIO.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

galeria

«●»

Poprzednie

Następne