Campfire Audio Supermoon, Ponderosa, Cascara i Bonnevile. Słuchawki IEM

Amerykańska marka Campfire Audio wprowadza do sprzedaży aż cztery nowe modele słuchawek IEM.

Wśród nowych modeli mamy planarną konstrukcję Supermoon, oparte o pięć przetworników armaturowych Ponderos, hybrydowy (3 armatury i przetwornik dynamiczny) Bonnevile oraz jednoprzetwornikowy, dynamiczny model Cascar. Jak pisze polski przedstawiciel firmy, „wszystkie modele to nie lada gratka dla entuzjastów wysokiej klasy słuchawek dokanałowych i kolejna bardzo ciekawa, atrakcyjna i zróżnicowana propozycja dla wymagających słuchaczy”.

Supermoon

Ich podstawą jest 14-mm przetwornik planarny dający – jak pisze producent – „wszechstronne, świetnie zdefiniowane i szybkie brzmienie”. I dalej:

Technologia planarna znana jest z charakteru łączącego dokładność i szybkość
z dynamiką, różnicowaniem oraz doskonała barwą. A dzięki zastosowaniu płaskich i świetnie kontrolowanych membran rozwiązanie to oferuje nie tylko brzmienie oddające moc muzyki, ale także sprawia, że pieczołowicie zostanie oddany każdy niuans w najbardziej nawet wymagającym repertuarze.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

W modelu Supermoon producent zastosował autorskie rozwiązania, na przykład Solid Body Design. To wydrukowana w technologii 3D obudowa, w której umieszczony jest przetwornik.

» Cena: 4950
Bonneville

Bonneville to model z autorskim przetwornikiem dynamicznym o średnicy 10 mm połączony z trzema przetwornikami armaturowymi – jednym dla środka pasma i dwóm dla wysokich tonów.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Producent pisze o nim:

Marka Campfire Audio znana jest z tego, że potrafi świetnie połączyć różne technologie przetworników w jedną, kompletną i spójną muzycznie całość. Zapewniając przy tym znakomitą reprodukcję nie tylko środka, ale również skrajów pasma. A ponieważ muzyka zawsze była najważniejsza, dlatego też ilość zastosowanych przetworników nie jest celem samym w sobie, bo „więcej” nie zawsze oznacza „lepiej”. Dlatego też Bonnevile to finalnie konstrukcja czteroprzetwornikowa, gdzie każdy z elementów jest nie tylko najwyższej jakości, ale i posiada unikalne, niespotykane dotąd cechy konstrukcji.
» Cena: 6290
Ponderosa

Model Ponderosa to pięć przetworników zestrojonych w autorskiej technologii TAEC, które mają posiadają konstrukcję Solid Body Design oraz obudowę wykonaną za pomocą druku 3D.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
» Cena: 3599
Cascara

Model Cascara wykorzystuje pojedynczy przetwornik dynamiczny o którym producent pisze „nowatorski”. Zastosowano w nim podwójne układy magnetyczne, co ma dać, jak czytamy, „znacznie lepszy rozkład pola magnetycznego w szczelinie”, a co za tym idzie – „zdecydowanie lepszy napęd i kontrolę membrany”.  Słuchawki te mają konstrukcję obudowy typu Solid-Body.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
» Cena: 2250

www.CAMPFIREAUDIO.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne