Burson Audio Timekeeper 3X GT (2023). Nowa wersja monobloków

Burson Audio, amerykański producent specjalizujący się we wzmacniaczach słuchawkowych, poinformował wprowadzeniu do sprzedaży nowej wersji monobloków Timekeeper 3X GT (2023).

Swój komunikat prasowy firma rozpoczyna od przywołania kilku „wykrzyknieć” z testów pierwszej wersji tego urządzenia: „Truly crazy!” – Jay’s iyagi, „Beguiling performance! – „Hi-Fi+”, „An experience that I could enjoy for the rest of my audiophile life!” – „New Record Day”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Wzmacniacze Burston Audio oferują moc 180 W na kanał i pracują w klasie AB. wersja 2023 bazuje na nowoopracowanych modułach zasilających Silent Power.  Jak zapewnia producent, „niezależnie od skuteczności kolumn, wzmacniacz pracuje przy minimalnych szumach własnych. Osiągnięto to przechodząc z niskoszumnego regulatora LM317 (120 µV) na bardziej zaawansowany LT1963 (40 µV). Producent mówi, iż „uzyskaliśmy czystsze i bardziej stabilne zasilanie jego wewnętrznych komponentów. Ponadto ta innowacyjna konstrukcja zasilacza zawiera również modułowe elementy, umożliwiające bezproblemową rozbudowę w przyszłości”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Timekeeper GT ma w pełni dyskretną konstrukcję, bez układów scalonych (IC) w ścieżce audio. Firmowy, dyskretny wzmacniacz operacyjny Vivid zapewnia – jak czytamy – „charakterystyczny dźwięk Bursona”, czyli „szczegółowe, teksturowane i wielowarstwowe doznania dźwiękowe”.

 Układ wejściowy jest sprzęgnięty bezpośrednio z wejściem, bez transformatorów i kondensatorów wejściowych; jest to układ zbalansowany. Aby poprawić jego funkcjonalność, dodano także odłączany bufor wejściowy TK-GT, który poprawia integrację z różnego typu przedwzmacniaczami.

 → www.BURSONAUDIO.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne