CEntrance – amerykańskie urządzenia przenośne ze studyjnym rodowodem

Na polskim rynku pojawiła się w oficjalnej dystrybucji amerykańska firma CEntrance.

Znana wśród profesjonalnych użytkowników, posiada w ofercie także urządzenia, które z powodzeniem można stosować w systemach domowych. To przenośny przetwornik cyfrowo-analogowy ze wzmacniaczem słuchawkowym HiFi-M8 V2, wzmacniacz słuchawkowy Ampersand, czy dedykowane słuchawki Cerene dB.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

CEntrance to utworzona w 2000 roku przez muzyka Michaela Goodmana marka, której od początku przyświecała wizja, aby tworzyć produkty wszechstronne, które potrafią działać w każdej sytuacji i każdych warunkach. A przy tym oferując znakomite brzmienie i niezwykłą, często unikatową funkcjonalność. Firma na początku swojej działalności zaprojektowała urządzenia dla takich producentów, jak Crest, Harman, Macie, czy Tapco, konstruując konsolety mikserskie, interfejsy, czy wzmacniacze.

Pierwszym produktem pod własną marką był interfejs MicPort Pro, który de facto stworzył nową niszę dla tego typu produktów. Dzisiaj CEntrance produkuje nie tylko urządzenia dedykowane dla muzyków, czy producentów. Bo ma w swojej ofercie produkty, które świetnie odnajdą się w dwóch światach: audiofilskim i studyjnym. I w każdym z nich zaskoczą nie tylko swoją elastycznością, ale przede wszystkim świetnym brzmieniem.

HiFi-M8 V2

HiFi-M8 V2 to przenośny przetwornik cyfrowo-analogowy ze wzmacniaczem słuchawkowym. Oferuje on nie tylko wejście USB obsługujące formaty wysokiej rozdzielczości, ale również łączność Bluetooth. Na górnej ściance umieszczono precyzyjne wskaźniki wysterowania. Wzmacniacz słuchawkowy ma cztery wyjścia i potrafi je wszystkie równocześnie zasilić.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

To już druga wersja tego przetwornika. W najnowszej odsłonie HiFi-M8 V2 zastosowano lepsze konwertery D/A, dodano wejście USB oraz poszerzono paletę gniazd słuchawkowych. Teraz możemy równocześnie korzystać z dwóch gniazd zbalansowanych i dwóch niezbalansowanych.

HiFi-M8 V2 współpracuje z wieloma odtwarzaczami przenośnymi audio typu DAP, ale również z urządzeniami opartymi o system iOS, Android, macOS, Linux oraz Windows. Przetwornik jest lekki i wytrzymały przez co sprawdzi się również w trudnych warunkach outdoorowych. Ponadto oferuje ponad 10 godzin pracy na pełnym naładowaniu akumulatora. Ma także możliwość subtelnego wzmocnienia basu oraz wysokich tonów.

» Cena: 3600
Ampersand

Ampersand jest zbalansowanym, przenośnym wzmacniaczem słuchawkowym, który oferuje aż 6 W mocy na wyjściach słuchawkowych. Użytkownik ma do dyspozycji nie tylko wejście zbalansowane 4,4 mm Pentaconn i niezbalansowane mini-jack 3,5 mm, ale też trzy wyjścia słuchawkowe. Jedno z tych wyjść to standardowe gniazdo typu „duży-jack” i jest niezbalansowane, dwa pozostałe to zbalansowane gniazda – 4.4mm oraz XLR 4-pinowe, które zazwyczaj spotykane jest tylko w dużych, stacjonarnych wzmacniaczach słuchawkowych. Producent informuje, że wzmacniacz pracuje częściowo w klasie A.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

We wzmacniaczu Ampersand zastosowano akumulator litowo-polimerowy, który współpracuje ze specjalnie zaprojektowanym systemem ładowania. System ten sprawdza co sekundę stan baterii i włącza ładowanie tylko wtedy, gdy jest to niezbędne. To zaś sprawia, że możemy trzymać ten wzmacniacz podłączony cały czas do sieci bez jakichkolwiek obaw o zużycie baterii.

» Cena: 3600 zł
Cerene dB

Cerene dB to pierwsze słuchawki tej marki, które – jak czytamy  materiałach prasowych – są kulminacją 10 lat prac nad stworzeniem słuchawek „ustanawiających nowy punkt odniesienia w swojej klasie”. I dalej:

Firma CEntrance przy tworzeniu Cerene dB konsultowała się z wieloma swoimi klientami, pośród których byli zarówno zawodowi muzycy, jak i audiofile. W ten sposób uwzględniono wszystkie cechy, których tak naprawdę oczekują od słuchawek ich odbiorcy. To nie tylko jakość dźwięku i wygoda, ale też izolacja, czy wreszcie rozsądna cena. W ten sposób uzyskano produkt, który można określić mianem „przystępnej cenowo doskonałości”, jak to ma w zwyczaju określać produkty CEntrance renomowany magazyn „Stereophile”.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Cerene dB to zamknięte słuchawki wokółuszne oferujące bardzo dobrą izolację od szumów otoczenia. Jednocześnie wysokiej jakości pady z syntetycznej skóry oraz wygodny, także pokryty skórą, pałąk zapewnią odpowiednią wygodę w trakcie dłuższych sesji. Słuchawki te posiadają trwały, specjalnie zaprojektowany system składania, który umożliwia obrót muszli o 180 stopni.

W Cerene dB zastosowano duże, dynamiczne przetworniki o średnicy 45 mm umieszczone w specjalnie zaprojektowanej komorze. Mają one 40-omową impedancję oraz wysoką skuteczność: 96 dB i dużą moc: 900 mW.

» Cena: 869 zł

CENTRANCE.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne