Bowers & Wilkins Zeppelin McLaren Edition. Głośnik bezprzewodowy w nowej odsłonie

Bowers & Wilkins i McLaren, dwie cenione brytyjskie marki, które współpracują od 2015 roku, zaprezentowały specjalną edycję głośnika bezprzewodowego Zeppelin.

„Sterowiec” w nowej odsłonie nawiązuje designem do supersamochodów McLarena. Jak czytamy w materiałach prasowych, taka stylistyka „nie tylko podkreśla wyjątkowość jego projektu”, ale także „rewelacyjnie współgra z wysoką jakością dźwięku zapewnianą przez aktualną, obecnie dostępną w sprzedaży generację tego głośnika”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Bowers & Wilkins odpowiada za systemy audio stosowane w supersamochodach McLarena już od 2015 roku. Jak czytamy, partnerstwo obu marek opiera się nie tylko na solidnych fundamentach technologicznych, ale również na ciągłym dążeniu do innowacji i bycia liderem w swojej branży.

Ostatnio zespoły projektowe Bowersa i McLarena współpracowały m.in. nad systemem audio do supersamochodu McLaren 750S. Model ten – podobnie jak jego poprzednicy – został wyposażony w najnowsze technologie opracowane w Southwater, siedzibie zespołu badawczo-rozwojowego Bowers & Wilkins. Co ciekawe, znajduje się on niespełna 50 kilometrów od Woking, gdzie mieści się McLaren Technology Centre, czyli siedziby brytyjskiego koncernu samochodowego.

A tak o współpracy obu marek i najnowszym głośniku wypowiada się Dan Shepherd, Vice President of Licensing and Partnerships Bowers & Wilkins:

Jestem podekscytowany, mogąc zaprezentować najnowszy produkt z rozszerzającego się portfolio urządzeń zaprojektowanych we współpracy z naszymi partnerami z McLaren Automotive. Zeppelin McLaren Edition dołącza do bardzo udanego modelu Px8 McLaren Edition, tworząc wyjątkowo atrakcyjną i innowacyjną gamę produktów bezprzewodowych, które z pewnością znajdą chętnych nabywców zarówno wśród fanów McLarena, jak i Bowers & Wilkins.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Zeppelin McLaren Edition to już drugie – po słuchawkach Px8 McLaren – urządzenie w portfolio Bowers & Wilkins, które powstało dzięki współpracy tych dwóch marek. Producent pisze, że podczas prac nad nim kluczową rolę odegrało bogate doświadczenie inżynierów Bowersa – wyspecjalizowanych w projektowaniu hi-endowych głośników, zarówno tych studyjnych, jak i domowych.

Zeppelin jest kompletnym systemem stereofonicznym o którym firma pisze:

Ten wyjątkowy projekt łączy sprawdzone podzespoły – jak np. przetworniki elektroakustyczne referencyjnej jakości, stosowane także w kolumnach brytyjskiej marki – z innowacyjnymi rozwiązaniami. Przetworniki umieszczono bowiem symetrycznie po obu stronach centralnie ulokowanego, dużego subwoofera. Całość zasila pięciokanałowy układ wzmocnienia o imponującej mocy 240 W. Taka konstrukcja pozwala uzyskać doskonały dźwięk stereo, który wypełnia całe pomieszczenie.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Za obsługę sygnału audio odpowiada wbudowana platforma streamingowa. Dzięki niej możemy odtwarzać muzykę zarówno z bezpośrednio z podłączonego bezprzewodowo źródła, czy za pośrednictwem rozmaitych serwisów muzycznych, jak np. popularne w Polsce Spotify czy Tidal.

Nowy design nie jest jedyną innowacją. Premiera modelu Zeppelin McLaren Edition łączy się bowiem z wprowadzeniem przez Bowers & Wilkins bezprzewodowej funkcji multiroom do wszystkich Zeppelinów najnowszej generacji. Dzięki rozszerzonej kompatybilności z systemem multiroom Bowers & Wilkins głośniki mogą współpracować z soundbarem Panorama 3 i głośnikami bezprzewodowymi z linii Formation. Konfigurację i obsługę takiego zestawu umożliwia aplikacja Bowers & Wilkins Music.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Bowers & Wilkins Zeppelin McLaren Edition wykończony jest w kolorze szarym (Galvanic Grey), który przełamują akcenty w odcieniu pomarańczowym (Papaya Orange), widoczne na podstawie czy górnej części obudowy. Limitowana wersja, która powstała, by uczcić 60. rocznicę utworzenia firmy McLaren ma się wyróżniać żywym pomarańczowym wykończeniem.

Dostępność i cena

Głośnik Zeppelin McLaren 60th Anniversary trafi na rynek w liczbie 60 sztuk, które będą dostępne wyłącznie u wybranych dealerów McLarena jeszcze już w tym miesiącu. Cena – TBA.

www.BOWERSWILKINS.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne