ARCAM Radia. Nowa seria brytyjskiego producenta

Brytyjski producent zapowiedział wprowadzenie do swojego katalogu zupełnie nowej serii.

To niezwykle rzadkie wydarzenie w tej marce i znając Arcama możemy się spodziewać naprawdę ciekawych produktów. W skład serii Radia wejdą trzy wzmacniacze zintegrowane, A5, A15 i A25, odtwarzacz CD CD5 i odtwarzacz plików ST5 opracowane – jak czytamy w materiałach prasowych – tak, „aby zachować wierność brytyjskiemu dziedzictwu wypracowanemu przez firmę ARCAM, dodając do niego współczesną konstrukcję i przystępną cenę”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Producent pisze:

Dzięki trzem wzmacniaczom zintegrowanym, pracującym w klasach AB i G, oraz pasujących do nich streamerowi i odtwarzaczowi CD, nowa rodzina produktów – starannie wykonana i z unikalnym połączeniem odważnej estetyki i najnowocześniejszej technologii audio – wyznacza nowe standardy w zakresie projektowania i jakość dźwięku. Seria Radia to pierwsza rodzina produktów ARCAM z nowym designem, który ma na celu odświeżenie wizerunku marki. To także wskazówka mówiąca o tym, jakie produkty ARCAMA pojawią się w przyszłości.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Z kolei Jim Garrett, starszy dyrektor ds. strategii i planowania produktu, HARMAN Luxury Audio mówi:

Kiedy zaczynaliśmy projektować serię Radia, chcieliśmy wprowadzić do niej wiele innowacji technicznych. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na konstrukcję, która naszym zdaniem, pozwoliła na zbudowanie najlepiej brzmiących wzmacniaczy, jakie kiedykolwiek stworzyliśmy.
Oprócz nowego, eleganckiego wyglądu, który będzie definiował wizerunek ARCAMA w nadchodzących latach, w serii Radia skupiliśmy się na intymnej łączności użytkownika z muzyką i wykorzystaliśmy do tego najnowsze technologie audio. Powstałe w ten sposób rozwiązania przewyższają nie tylko starszą serię, ale także wszystkie nasze wcześniejsze produkty. To systemy dla współczesnych entuzjastów dźwięku, zwłaszcza tych młodszych, którzy chcą mieć luksusowy system audio w rozsądnej cenie,
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Produkty z rodziny Radia mają wyprofilowaną ściankę przednią, uzupełnioną przez aluminiowe obudowy. Producent podkreśla, że fronty urządzeń zostały wykonane w taki sposób, że nie widać miejsc ich łączenia z obudową. Przeprojektowano także pokrętła i dodano akcenty świetlne, dające – jak czytamy – „wrażenie mocy i jednocześnie finezji”. Obudowy mają gładką, matową czarną powierzchnię ozdobioną żółtymi akcentami.

Na górze widać otwory wentylacyjne ukryte we dynamicznym wzorze. Z tyłu umieszczono osłonę gniazd, przypominającą – jak czytamy – „ozdobne tylne dyfuzory spotykane w samochodach sportowych, ukrywające nieestetyczne przyłącza”. Aby obsługa była przyjemna przeprojektowano pokrętła wykończając je w kolorze satynowej czerni. Ich tekstura została dobrana w taki sposób, aby maskować odciski palców.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Nowe wzmacniacze wyposażone są w odbiorniki Bluetooth aptX Adaptive, anteny wewnętrzne, wejścia cyfrowe i znany z innych produktów ARCAMA przedwzmacniacz gramofonowy MM. Wzmacniacze o mocy 2×50 W (A5) i 2×100 W (A15), pracujące w klasie AB, zaopatrzono w nowe układy cyfrowe oparte na przetworniku cyfrowo-analogowym ESS ES9018. A25 o mocy 2×100 W to wzmacniacz pracujący w klasie G, z wbudowanym przetwornikiem cyfrowo-analogowym ESS ES9280AQ, z wejściem USB-C, podświetlanymi diodami LED i wyświetlaczem OLED na panelu przednim.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Odtwarzacz plików ST5, wyposażony w wewnętrzne anteny Wi-Fi, obsługuje Amazon Music Unlimited, Qobuz, radio internetowe, podcasty, Tidal Connect i Spotify Connect. Ponadto oferuje dekodowanie MQA, Google Chromecast, Apple Airplay2 i Roon. Z kolei odtwarzacz CD CD5 umożliwia słuchanie muzyki z płyt CD, CD-R i CD-RW, jak również odtwarzanie materiałów audio z pamięci masowej USB oraz dekodowanie plików FLAC, WAV i MP3. Zarówno ST5, jak i CD5 są wyposażone w przetwornik cyfrowo-analogowy ESS ES9018 i oferują rozdzielczość 24 bity/192 kHz.

Dostępność i cena

ARCAM oficjalnie zaprezentował nową rodzinę swoich flagowych urządzeń podczas spotkania, które odbyło się 3 października w Vinyl Factory w Londynie. Będą one dostępne w sklepach w czwartym kwartale 2023 roku.

Ceny: A5 – 3990 zł, A15 –  5990 zł,  A25 – 8490 zł, ST5 – 4490 zł, CD5 – 3890 zł.

www.ARCAM.co.uk

tekst red./mat. prasowe
foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne