Be@rbrick Medicom Toy. Przenośny głośnik Bluetooth

Ukraińska firma RINARO ISODYNAMICS, wraz z MEDICOM TOY, japońskim producentem popularnych figurek Be@rbrick, przygotowała ich wersję audio.

Pavlo Shymanowych, założyciel Rinaro Isodynamics pisze:

Jako kolekcjoner BE@RBRICK byłem podekscytowany możliwością wprowadzenia BE@RBRICK do świata audio. Opracowanie głośnika było niezwykle interesującym, ale bardzo złożonym zadaniem. Wyzwaniem było zachowanie kształtu, wymiarów i funkcjonalności oryginalnego, ale większego o 400% BE@RBRICKA, zapewniając jednocześnie imponujący dźwięk. Ograniczenia wymusiły innowacyjne rozwiązania, które zwykle nie występują w konwencjonalnych głośnikach audio. Po ponad 20 000 godzin inżynieryjnych, stworzyliśmy produkt, z którego cały nasz zespół jest dumny.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Przypomnijmy, że Rinaro Isodynamics jest firmą, która stoi za sukcesem słuchawek Mezze, produkując dla nich ultranowoczesne przetworniki planarne. Z kolei Be@rbrick to unikatowa zabawka winylowa, która stała się jednym z najbardziej pożądanych przedmiotów kolekcjonerskich. Od swojego debiutu około 21 lat temu. zebrała ogromna popularność. Mimo swojej prostoty, wiele renomowanych domów mody i projektantów wykorzystuje ją do prezentacji swoich najnowszych projektów i designu. Ta plastikowa figurka w kształcie misia, mimo umiarkowanej ceny, ma ogromną wartość dla kolekcjonerów, którzy często płacą dziesiątki tysięcy dolarów na aukcjach. Joe Hahn, amerykański muzyk, popularnie nazywa ją „dorosłą kolekcjonerską zabawką”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Be@rbrick jest przenośnym głośnikiem Bluetooth w rozmiarze 400%. Producent pisze o nim „arcydzieło inżynierii mechanicznej i audio, otwierające nowy wymiar dla fanów”. Jak czytamy w materiałach prasowych, jest to „jeden z najnowocześniejszych Be@rbricków w historii”. DO jego powstania trzeba było ponad 20 000 godzin czasu inżynieryjnego i 214 nowo zaprojektowanych części. Co ważne, kluczowe było, aby wygląd misia był w 100% zgodny z oryginałem, ale aby był cztery razy większy.

Wyposażony został w QUAD’360, przestrzenną technologię dźwięku opracowaną wyłącznie w tym celu przez Rinaro. Głośnik ma cztery, specjalnie dla tego projektu zaprojektowane przetworniki akustyczne ustawione w głowie figurki.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Obsługa głośnika jest prosta – robimy to za pomocą jednego naciśnięcia przycisku, co umożliwia urządzeniom z systemem iOS lub Android na łatwe połączenie się przez Bluetooth. Aby zwiększyć atrakcyjność dla fanów, dostępne są elementy sterujące głośnością i wyborem utworów znajduje się w lewej i prawej ręce. Wystarczy Przekręcić prawą rękę, aby pominąć ścieżkę, a lewą, aby zmienić głośność.

Aby uzyskać dodatkową moc, można połączyć dwie figurki Be@rbrick, tworząc prawdziwą parę stereo. Głośnik oferuje do 6 godzin słuchania i szybkie ładowanie baterii przez 1,5 godziny przez USB-C. Ponadto bateria została zaprojektowana tak, aby można ją było łatwo wymieniać w przyszłości, aby zapewnić długie lata odtwarzanie dźwięku.

Producent pisze:

To nowa era dla BE@RBRICK. Otrzymujemy całą przyjemność z poprzednich przedmiotów kolekcjonerskich, wzmocnioną o wielowymiarowy dźwięk.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Dostępność i cena:

Be@rbrick pojawi się w listopadzie 2023 r. i dostępny będzie przez stronę → www.BEARBRICK.audio i u wybranych sprzedawców detalicznych na całym świecie. Przewidywana cena: 70 000 JPY/499 USD.

www.MEDICOMTOY.co.jp
www.BEARBRICK.com
www.RINARO.com

tekst red./mat. prasowe

zdjęcia mat. prasowe organizatora

 «●»

Poprzednie

Następne