Antonín Dvořák „New World Symphony”. Nowe nagranie 24/192 i DSD Audiophile Society

Audiophile Society prezentuje nagranie i 24/192 i w DSD „New World Symphony” Antonína Dvořáka w wykonaniu Stevena Mercurio i Czeskiej Narodowej Orkiestry Symfonicznej.

Był rok 1892. Kompozytor i dyrygent Antonín Dvorák właśnie przyjął prestiżową ofertę przyjazdu do Ameryki – Nowego Jorku. Kraina pełna możliwości. Zadanie, jakie należało podjąć, to stanowisko nauczyciela w Narodowym Konserwatorium Muzycznym Ameryki. Dvôrak był oczarowany perspektywą tego prestiżowego stanowiska i z optymizmem podchodził do swoich poszukiwań – wyzwania, jakim jest rozwój amerykańskiej szkoły kompozytorskiej. Pewnego rodzaju „mostem” łączącym Czechy i USA jest Steven Mercurio, wieloletni Nowojorczyk oraz, od 2019 roku, dyrektor muzyczny Czech National Symphony Orchestra.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Wydawca mówi, że płyty z „dźwiękiem 3D” można odtwarzać na wszystkich istniejących dwukanałowych zestawach stereo. Ostatecznym celem Audiophile Society, jak czytamy, jest „zmiana sposobu słuchania muzyki”:

Te nagrania są kompatybilne z twoimi domowymi i przenośnymi systemami i mogą być odtwarzane na dowolnym domowym systemie audio lub przez słuchawki bez konieczności kupowania jakiegokolwiek innego sprzętu audio. Nasz dźwięk Meta-Dimensional to coś więcej niż tylko aplikacja. Jest to proces, który jest przemyślany od samego początku w stosunku do każdego nagrania, mówi David Chesky. Kiedy słyszysz nasze nowe nagrania Audiophile Society na głośnikach, powinieneś poczuć się jak w realnej przestrzeni wraz z muzykami. Dźwięk nie jest przyklejony do maskownic głośników, ale powinien unosić się przed tobą. Powinieneś doświadczyć poczucia wysokości oraz szerszej i głębszej sceny dźwiękowej. Powinno to być bardziej realistyczne przeżycie.

Wszystkie pliki do pobrania Audiophile Society są dostępne w dwóch pakietach audio do wyboru: Hi-Res PCM (który zawiera miks głośnikowy 192/24, miks słuchawkowy 96/24 i miks głośnikowy DSD) lub DSD i 48/24 (który obejmuje miks głośnikowy DSD, miks słuchawkowy DSD, miks głośnikowy 48/24 i miks słuchawkowy 48/24), wszystko w Mega-Dimensional Sound.

Audiophile Society oferuje DARMOWY SAMPLER DO ŚCIĄGNIĘCIA.

THEAUDIOPHILESOCIETY.com

tekst red./mat. prasowe
foto mat. prasowe
«●»

Poprzednie

Następne