DALI iO-12. Słuchawki z technologią Soft Magnetic Compound

Polski dystrybutor firmy Dali poinformował o dostępności w Polsce słuchawek DALI iO-12.

Jak czytamy w materiałach prasowych, są to pierwsze na świecie słuchawki wykorzystujące opatentowaną przez DALI technologię Soft Magnetic Compound (SMC). Wyposażone są w 50 milimetrowe przetworniki, aktywną redukcję szumów, akumulatory zapewniające 35 godzin odtwarzania, aptX Adaptive Bluetooth i wejście cyfrowe USB-C oraz wejście analogowe mini-jack 3,5 mm. Krestian Pedersen, dyrektor ds. zarządzania produktem w DALI mówi:

Dzięki zastosowaniu SMC w słuchawkach DALI IO-12 osiągnęliśmy elektrostatyczny poziom czystości średnich tonów.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Producent pisze, że wykorzystują one tą samą technologię, którą można znaleźć w kolumnach głośnikowych DALI:

Podczas stosowania konwencjonalnych magnesów w konstrukcji przetwornika występowanie zjawiska zwanego histerezą nie jest niczym niezwykłym. Jest to niezamierzony opór cewki drgającej, który może prowadzić do niepożądanych zniekształceń sygnału audio. Technologia SMC firmy DALI, w połączeniu z charakterystycznymi membranami z włókna papierowego, znacznie zmniejsza histerezę, drastycznie obniżając nierównomierne zniekształcenia harmoniczne. Rezultatem jest krystalicznie czysty dźwięk o bardzo niskim poziomie zniekształceń, charakteryzujący się niezrównaną głębią i muzykalnością.

Zamiast stosować samonośną konstrukcję bez cewki drgającej (typową dla wielu przetworników słuchawkowych), IO-12 wykorzystuje cewkę drgającą o takim samym kształcie i budowie, jak w konwencjonalnych przetwornikach głośnikowych DALI. Rezultatem ma być „niższy poziom zniekształceń” uzyskany dzięki „lepszej integralności strukturalnej cewki drgającej”. Ponadto, membrana przetworników IO-12 wykorzystuje opatentowany przez DALI materiał uzyskany z włókna papierowego.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

iO-12 zostały zaprojektowane do użytku przewodowego lub bezprzewodowego.  Obsługują one technologie SBC, AAC, aptX, aptX HD i aptX Adaptive Bluetooth. W przypadku korzystania z dostarczonego kabla USB-C – w zależności od źródła i urządzenia – można słuchać dźwięku w jakości Hi-Res do 24 bitów, 96 kHz. W trybie pasywnym iO-12 wykorzystują zaawansowany wewnętrzny filtr pasywny, zapewniający taką samą jakość dźwięku i wydajność, jak w przypadku korzystania z filtrowania opartego na DSP w trybie aktywnym. Słuchawki oferują użytkownikom dwa profile dźwięku do słuchania muzyki: Hi-Fi i Bass. iO-12 mają pałąk pokryty prawdziwą skórą i duże, kwadratowe nauszniki.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Cena: 4799

www.DALI-SPEAKERS.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne