Anton Brucker, „Cut or Uncut” • „Symphony no. 7 in E major” ⸜ nowe wydawnictwo TACET Musikproduktion

W 2024 roku Anton Bruckner skończyłby 200 lat.

Zamiast promować setne wydawnictwo z okazji Roku Brucknera za pomocą kwiecistych, ale ostatecznie bezsensownych haseł reklamowych, Tacet chce pobudzić refleksję nad procesami produkcyjnymi w muzyce klasycznej za pomocą specjalnego wydawnictwa:

Anton Brucker
Cut or Uncut?
Symphony no. 7 in E major
Concerto Budapest, András Keller
2 CDs (total playing time 127:09)
» Więcej o wydawnictwie w wywiadzie, jaki Andreas Spreer udzielił naszemu magazynowi → TUTAJ.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
„Cut or Uncut”?

Nowe nagranie VII Symfonia Antona Brucknera dostajemy dwukrotnie w pełnej długości, w dwóch wersjach, każda na jednej płycie CD. Jedno to nagranie na żywo (Uncut), a drugie to wyprodukowana, wyedytowana wersja (Cut), obie w identycznych warunkach nagraniowych. Oznacza to, że na ocenę nie będą miały wpływu różne okoliczności podczas nagrań, a jedynie „sytuacja nagraniowa”. Wydawca pisze:

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że András Keller i Concerto Budapest, z którymi cieszymy się owocną współpracą od wielu lat (to już ósme nagranie), zgodzili się zrealizować ten projekt! Co więcej, to zestawienie powstało tylko dzięki intensywnemu dialogowi po nagraniach. Więcej na ten temat w książeczce.

I dalej:

András Keller podąża za nieprzerwaną europejską tradycją, która sięga daleko w przeszłość, być może nawet do Antona Brucknera. Sposób, w jaki grają smyczki, zmysłowe linie melodyczne we wszystkich instrumentach, jakość wokalu nawet w emocjonalnych fragmentach są wzruszająco staroświeckie, a jednocześnie ponadczasowo nowoczesne. A monumentalne łuki i crescenda w muzyce Antona Brucknera są szyte na miarę dla każdego słuchacza, który zadaje sobie pytanie: Czego oczekuję od nagrania? Co porusza mnie bardziej, nagranie na żywo czy wyprodukowane, „Cut or Uncut”?

Tę produkcję w formacie TACET Real Surround Sound można znaleźć na stronie audiofiles.tacet.de. Kilka pierwszych minut pierwszej części można porównać na YouTube → TUTAJ.

www.TACET.de

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne