Yamaha TT-S303 ⸜ nowy gramofon japońskiej marki

Japoński koncern z Hamamatsu, obecny na rynku już ponad sto lat, proponuje nowy gramofon, model TT-S303.

Jak informuje polski dystrybutor firmy, ten nowy w portfolio marki gramofon zaprojektowano w taki sposób, aby „estetyką i jakością uzupełniał stosowane dzisiaj systemy audio”. I dalej:

A co najważniejsze – podłączony do nowoczesnego wzmacniacza czy amplitunera – pozwala cieszyć się wysokiej jakości brzmieniem o imponującej dynamice. I to zarówno podczas odtwarzania tych nowoczesnych, jak i bardziej klasycznych nagrań z kolekcji winyli.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

TT-S303 jest kompletnym rozwiązaniem. Ma nie tylko zamontoaną wkładkę, ale rónież wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy, można go więc podłączyć do dowolnego wzmacniacza lub kolumn aktywnych. Przedwzmacniacz może zostać wyłączony za pomocą przełącznika PHONO EQ (ustawienie w pozycji THRU). Dzięki temu można skorzystać z zewnętrznego przedwzmacniacza albo tego, który jest zintegrowany ze wzmacniaczem lub amplitunerem.

Przełącznik zmiany prędkości umieszczono na górnym panelu, dzięki czemu jest łatwo dostępny. Obok niego znajduje się przycisk, który pozwala rozpocząć lub zatrzymać odtwarzanie.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Producent deklaruje, że konstrukcję TT-S303 opracowano pod kątem zgodności z firmową koncepcją True Sound, dlatego – jak czytamy – przeszła „dziesiątki rygorystycznych testów”.

Gramofon ma aluminiowy talerz o średnicy 30 cm i proste, statycznie zbalansowane ramię z wkładką typu MM (Moving Magnet). W przypadku jej zużycia producent zaleca wymianę na model ATN3600L marki Audio-Technica.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Dostępność

Gramofon Yamaha TT-S303 jest dostępny wyłącznie w czarnej wersji kolorystycznej. Urządzenie będzie dostępne już w tym miesiącu. Cena nie została jeszcze podana.

 

www.YAMAHA.com

tekst red./mat. prasowe
foto mat. prasowe
«»

Poprzednie

Następne