VIOLECTRIC PPA V790. Przedwzmacniacz gramofonowy

Firma Violectric przygotowała wyjątkowy przedwzmacniacz gramofonowy o symbolu PPA V790.

Materiały prasowe mówią, że urządzenie to „wykorzystuje autorską technologię niemieckiej marki”, a do tego „posiada funkcjonalność, która nie ma sobie równych”. Możemy do niego podłączyć nie tylko aż sześć wkładek gramofonowych i wybierać między nimi przełącznikiem na przednim panelu, ale też każda z wkładek może mieć swoje własne ustawienia impedancji, pojemności, wzmocnienia oraz krzywej korekcji.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
» Układ wzmacniający

W PPA V790 zastosowano autorską topologię układu wzmacniającego, która sprawia, że – jak czytamy – „nawet niskonapięciowe sygnały z wkładek MC zostaną potraktowane z należytą precyzją”.

Stopnie wzmocnienia we wzmacniaczu Violectric PPA V790 oparte są o sprzężone stałoprądowo (DC) superszybkie bipolarne tranzystory wejściowe w układzie kaskodowym. Taka konfiguracja ma oferować szerokie pasmo przenoszenia i niskie szumy, ale także niskie zniekształcenia.

» Wejścia

Niemiecki producent adresuje swój przedwzmacniacz gramofonowy do entuzjastów czarnej płyty, którzy mają rozbudowane systemy analogowe. Dlatego też do PPA V790 możemy podłączyć aż sześć wkładek gramofonowych równocześnie: trzy zbalansowane i trzy niezbalansowane. Co niemniej istotne, dla każdego z wejść, a zatem i każdej wkładki możemy indywidualnie ustawić takie parametry, jak impedancję wejściową, pojemność, krzywą korekcji oraz filtr subsoniczny. Wszystko to możemy wygodnie ustawić na przednim panelu urządzenia, a wybrane wartości będą czytelnie pokazane poprzez świeciące na biało diody LED.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Jednocześnie Violectric PPA V790 pozwala połączyć wkładki MM oraz MC w jednym torze, bo oferuje – w przypadku każdego z wejść osobno – szeroki zakres wyboru wzmocnienia w zakresie od +30 do +66 dB. Wzmacniacz posiada także diodę informującą o przesterowaniu, a to znacznie ułatwi uzyskanie ustawienia, które zapewni nam najszerszy zakres dynamiki. Dodatkowo, na wyjściu przedwzmacniacza możemy wybrać jeden z trzech dostępnych poziomów wzmocnienia: 0, +6 oraz +12 dB.

» Krzywe korekcji

Zdecydowana większość, nawet bardzo drogich przedwzmacniaczy gramofonowych oferuje krzywą korekcji RIAA. Jednakże, aby zapewnić jak największą kompatybilność i umożliwić odtwarzanie starszych płyt, w Violectric PPA V790 mamy także możliwość wyboru krzywych NAB oraz Columbia-LP. Ich dokładność wynosi 0,1 dB. 

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
» Zasilanie i obudowa

Jak mówi producent, zasilanie Violectric PPA V790 charakteryzuje się „niezwykle niskim poziomem szumów własnych”. Obudowa wykonana została z obrabianych za pomocą CNC bloków aluminium, dlatego też „nie tylko zabezpiecza urządzenie przed szkodliwymi polami elektromagnetycznymi, ale chroni także przed niepożądanymi wibracjami”.

Cena: 19 220 zł.

www.VIOLECTRIC.de

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne