Ultrasone Signature Pure. Słuchawki zamknięte

Niemiecka firma Ultrasone wprowadza na rynek kolejny model z serii Signature.

Najnowsze słuchawki, czyli Signature Pure to produkt, który „ma oferować brzmienie i technologie tej uznanej marki przy niezwykle atrakcyjnej cenie”. Ultrasone Pure to dynamiczne słuchawki zamknięte posiadające duże przetworniki o średnicy 50 mm oraz autorski system S-Logic 3 będący jedną z wizytówek możliwości technologicznych firmy.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Producent pisze, że model Signature Pure jest dedykowany dla wszystkich tych, którzy „potrzebują słuchawek przystępnych cenowo, a jednocześnie nie godzą się na żadne kompromisy, czy to w brzmieniu, czy w wykonaniu. To jedne z tych słuchawek, które z pewnością staną się klasykiem i punktem odniesienia dla innych”.  I dalej:

Celem, jaki przyświecał projektowaniu tego modelu było stworzenie słuchawek, które oferując niedościgniony stosunek ceny do jakości jednocześnie stając się punktem odniesienia dla poziomu transparentności, jaki można osiągnąć w relatywnie niskich pułapach cenowych.

Słuchawki te mają konstrukcję zamkniętą. W muszlach umieszczono przetworniki dynamiczne o średnicy 50 mm. Jak podaj producent, mają one specjalnie zoptymalizowane neodymowe układy magnetyczne i pokrywają pasmo od 10 Hz do 40 kHz.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

W Ultrasone Pure niemiecki producent zintegrował też jedno z rozwiązań, które jest od wielu lat jego wizytówką: system S-Logic 3, który wspomaga generowanie efektów przestrzennych. Dzięki niemu scena dźwiękowa ma nie być lokowana głowie, lecz ma być „szeroko rozpostarta przed słuchaczem”.

Ultrasone to jeden z niewielu producentów, który poważnie podchodzi do tematu dbania o nasze zdrowie, także w kontekście pól magnetycznych, jakie generują współczesne, mocne neodymowe układy magnetyczne w słuchawkach. Autorskie rozwiązanie niemieckiego producenta o nazwie Low Emission Technology implementuje ekranowanie magnetyczne pomiędzy układem magnetycznym a głową słuchacza.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Ultrasone Pure mają dość prostą linię wzorniczą. Producent deklaruje, że są  one „nie tylko niezwykle wygodne na co dzień, ale i niezwykle trwałe dzięki zastosowaniu sprawdzonych w praktyce rozwiązań i materiałów”:

Dodatkowo mają obracane muszle, odpinany kabel oraz dedykowany pokrowiec dołączany w zestawie. A dzięki temu możemy je w prosty i elegancji sposób zabrać ze sobą wszędzie tam, gdzie tylko zapragniemy.
Dostępność i cena

Słuchawki Ultrasone Pure dostępne są już w sieci sklepów HiFiPRO, MP3Store, X-kom oraz Media Expert, a ich dedykowana cena wynosi 795 zł.

ULTRASONE.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne