Taga Harmony TCD-50. Odtwarzacz Compact Disc

Taga Harmony, marka oferująca przystępny cenowo sprzęt audio, wprowadziła do sprzedaży odtwarzacz CD.

To kolejny producent – ostatnio był to Audiolab – który w ostatnim czasie proponuje nowy odtwarzacz CD. „Śmierć CD” wydaje się więc stwierdzeniem mocno przesadzonym. Jak czytamy w materiałach prasowych, „TCD-50 to odtwarzacz CD klasy Hi-Fi wyposażony w wysokiej jakości przetwornik cyfrowo-analogowy,  stworzony dla tych, którzy chcą wydobyć to, co najlepsze ze swojej kolekcji płyt CD”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Urządzenie wyposażono w aluminiowy panel przedni i solidną, sztywną obudowę. Konwersją D/A zajmuje się konwerter cyfrowo-analogowy 32-bitowy układ ESS SABRE ES9018 Reference z architekturą HyperstreamT II i Time Domain Jitter Elimina. Za rekonstrukcję sygnału cyfrowego odpowiada 2-biegunowy, zbalansowany liniowy filtr Bessela. Ponieważ sygnał jest w całeym torze zbalansowany, do dyspozycji otrzymujemy dwa rodzaje wyjść analogowych: niezbalansowane RCA i zbalansowane XLR. Do dyspozycji Mamy również i dwa wyjścia cyfrowe optyczne i koaksjalne. Jak informuje polski dystrybutor firmy, pozłacane gniazda RCA wykonane zostały z obrabianego maszynowo mosiądzu.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Zasilacz oparto na sporym, 35 W transformatorze toroidalnym. Okablowanie wewnętrzne poprowadzono kablami z miedzi beztlenowej (w tym dla cyfrowego RCA). Jest też i wyjście słuchawkowe z regulacją głośności. Producent wskazuje również na wyraźny wyświetlacz fluorescencyjny.

Cena: 1999

www.TAGAHARMONY.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne