Gold Note CD-10 ⸜ nowy odtwarzacz CD

Włoska firma Gold Note przedstawia nowy odtwarzacz CD.

To niewielkie urządzenie ma komplet wejść wyjść cyfrowych i bazuje na wysokiej klasy transporcie firmy Stream Unlimited. Firma wierzy bowiem, że format CD „będzie trwa wiecznie”. W materiałach prasowych czytamy:

Uzupełniając linię elektroniki serii 10, nowy CD-10 jest idealnym wyborem do budowy kompaktowego, ale wysokiej klasy systemu. Dostępny jest w eleganckiej obudowie ze szczotkowanego aluminium w trzech kolorach (czarny, złoty, srebrny).
Jakość dźwięku, zaawansowane funkcje i wszechstronność łączą się, aby stworzyć fantastyczne źródło cyfrowe wykonane ręcznie we Włoszech z miłością dla wszystkich entuzjastów CD.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Obchodząca w tym roku swoje dziesięciolecie firma umieściła na przednim panelu wyświetlacz dotykowy pokazujący wszystkie istotne informacje dotyczące odtwarzania i sterowania odtwarzaniem, wraz z pokrętłem. W zestawie znajduje się również wielofunkcyjny pilot zdalnego sterowania Gold Note.

Urządzenie bazuje na mechanizmie CD z serwo zaprojektowanym w Austrii przez Stream Unlimited, a jego konstrukcja, jak czytamy, została opracowana specjalnie do „zastosowań audio o wysokiej jakości dźwięku”. I dalej:

Niezwykle precyzyjny, wydobywa najwięcej informacji z płyty CD, aby zapewnić najwyższy stopień wierności, dynamiki i muzykalności.

Konwersją D/A zarządza układ AK4493, wyprodukowany w Japonii przez AKM. Jak pisze producent, czip AK4493 jest ich ulubionym przetwornikiem cyfrowo-analogowym ze względu na „specjalną alchemię, którą pokazuje w połączeniu z naszymi dyskretnymi komponentami, dając w rezultacie czystą audiofilską radość”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Odtwarzacz został wyposażony w dwa wejścia cyfrowe (RCA, TOS), dzięki czemu CD-10 może pracować również jako przetwornik cyfrowo-analogowy, „w pełni wykorzystując muzykalność przetwornika i stopnia analogowego”, jak mówi Gold Note. Dodajmy, że odtwarzacz ma również dwa wyjścia cyfrowe (RCA, TOS), a także zbalansowane i niezbalansowane wyjścia analogowe.

Gold Note buduje swoje urządzenia modułowo. Dlatego też CD-10 można rozbudować o zewnętrzny zasilacz PSU-10 EVO, który ma podwójny filtr indukcyjny (dławikowy), aby „zapewnić optymalną i czystą rezerwę prądu”.

www.GOLDNOTE.it

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

galeria

«●»

Poprzednie

Następne