Sennheiser SPORT True Wireless. Słuchawki dla sportowców

Firma Sennheiser zaprezentowała nowe słuchawki SPORT True Wireless, przeznaczone dla „entuzjastów fitnessu i sportowców”.

Jak czytamy w materiałach prasowych SPORT True Wireless „oferują doskonałą jakość dźwięku, niezależnie od intensywności treningu”. Producent zwraca też uwagę na funkcję Adaptable Acoustic, która daje możliwość wyboru otwartych lub zamkniętych adapterów do uszu, co z kolei „pozwala sportowcom dostosować wrażenia słuchowe do uprawianego sportu”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

SPORT True Wireless wyposażone zostały w autorski przetwornik Sennheiser TrueResponse. Zaprojektowany i skonstruowany w Niemczech system akustyczny bazuje na 7-milimetrowym przetworniku dynamicznym, który – jak mówi producent – „zapewnia pełny bas i niesamowicie czysty dźwięk bez zniekształceń nawet przy dużej głośności”. Funkcja Adaptable Acoustic pozwala użytkownikom wybrać otwarte lub zamknięte adaptery douszne i dostosować do nich ustawienia equalizera.

Otwarte adaptery douszne w połączeniu z ustawieniami Aware EQ pomagają zredukować hałas przenoszony przez ciało i umożliwiają przenikanie niektórych dźwięków z zewnątrz w celu uzyskania lepszej świadomości otoczenia. W tym trybie biegacze słyszą mniej rozpraszających dźwięków, takich jak bicie własnego serca lub kroki, a więcej otoczenia, łącząc ulubioną playlistę z odgłosami natury lub miasta. Ci, którzy wolą własną muzykę w hałaśliwych salach gimnastycznych i nie chcą rozpraszać się tym, co dzieje się dookoła, odnajdą spokój dzięki zamkniętym adapterom i ustawieniom Focus EQ.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Oprócz ustawień Focus i Aware EQ w aplikacji Sennheiser Smart Control, użytkownicy mogą tworzyć w pełni konfigurowalne ustawienia dla swoich wrażeń odsłuchowych za pomocą funkcji Sound Check. Intuicyjna obsługa dotykowa SPORT True Wireless pozwala dostosować dźwięk do swoich preferencji i ułatwia dostęp do sterowania audio i asystentów głosowych. Kompatybilność z Bluetooth 5.2 i obsługa kodeków audio, takich jak SBC, AAC i aptX, ułatwiają również utrzymywanie łączności z urządzeniami mobilnymi, smartwatchami, telewizorami Smart TV i podłączonymi urządzeniami fitness.

 „Każdy ruch podczas uprawiania sportu jest wyzwaniem dla słuchawek dousznych, które mają zapewniać doskonały dźwięk. Dla każdego, kto lubi słuchać muzyki podczas ćwiczeń, ważne jest, aby móc w pełni skoncentrować się na sporcie bez obawy, że słuchawki wyślizgną się z uszu. Ponieważ uszy mają unikatowy kształt i rozmiar, uniwersalna konstrukcja nie jest najlepsza, dlatego skupiliśmy się na opracowaniu w pełni konfigurowalnego rozwiązania, które zapewnia maksymalny komfort użytkowania i bezpieczne dopasowanie” – mówi David Holm, menedżer ds. produktów sportowych Sennheiser.

Słuchawki można dostosować za pomocą adapterów w trzech rozmiarach i czterech różnych pierścieni z zaczepami, aby sprawdziły się podczas dowolnego treningu. Dzięki klasie ochrony IP54 słuchawki SPORT True Wireless są odporne na kurz i zachlapania, a także – jak czytamy – „z łatwością wytrzymują pot, bieganie w deszczu, a nawet treningi na plaży”.

Cena i dostępność

Sennheiser SPORT True Wireless będą dostępne w Polsce w maju w cenie 599 zł.

www.SENNHEISER.pl

«●»

Poprzednie

Następne