Sennheiser HD 660s2. Słuchawki otwarte

Sennheiser zaprezentował nową wersję słuchawek, model HD 660S2 z serii 600.

Jak czytamy w materiałach prasowych, zaprojektowane w Niemczech i wyprodukowane w najnowocześniejszym irlandzkim zakładzie produkcyjnym Sennheisera, nowe słuchawki „powstały w odpowiedzi na zapotrzebowanie miłośników dźwięku hi-fi i doskonale równoważą szczegółowość na poziomie referencyjnym z wciągającą charakterystyką częstotliwościową. HD 660S2 zapewniają odsłuch pełen wrażeń dzięki ulepszonemu strojeniu subbasów, wydobywając dynamikę i emocje z nagrań. Zmieniona akustyka oferuje nowe spojrzenie na doświadczanie ulubionej muzyki”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Producent informuje, że HD 660S2 „zapewniają wyrafinowane wrażenia słuchowe” dzięki poprawie przepływu powietrza z dwóch stron membrany i poprawionej cewce. Zmniejszając wagę cewki drgającej, inżynierowie poprawili odpowiedź impulsową, „wprowadzając – jak czytamy dalej – hiperrealistyczne tekstury na pierwszy plan każdej reprodukcji dźwięku”. Impedancja nominalna jest taka sama, jak w modelach HD 600 i HD 650 i wynosi 300 Ω, co ma zapewnić lepszą dynamikę i niskie zniekształcenia.

Nasze nowe Sennheisery HD 660S2 oferują słuchaczom to, czego najbardziej oczekiwali od poprzedniej wersji słuchawek. Dzięki większej precyzji i mocy niż dotychczas oraz nowej czułości w całym zakresie pasma częstotliwości, słuchacze usłyszą szczegóły, których nigdy wcześniej nie słyszeli, zwłaszcza w dolnym paśmie- powiedział Jermo Koehnke, Sennheiser Audiophile Product Manager.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Welurowe nauszniki i miękka wyściółka pałąka na głowę mają pomóc w umieszczeniu membran w optymalnej odległości od ucha. Przetwornik charakteryzuje się obniżoną ze 110 Hz (oryginalne HD 660S) do 70 Hz częstotliwością rezonansową. Nawet zewnętrzny grill nauszników został zaprojektowany tak, aby efektywniej zarządzać przepływem powietrza.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

HD 660S2 są dostarczane z dwoma odłączanymi kablami o długości 1,8 metra, które są zakończone wtykami jack 6,3 mm i Pentaconn 4,4 mm. W zestawie znajduje się również przejściówka z 6,3 mm na jack 3,5 mm oraz ochronne etui w postaci miękkiej sakiewki.

Cena i dostępność

Sennheiser HD 660S2 będą dostępne w Polsce w marcu w cenie 2799 zł.

SENNHEISER.pl

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne