Luty z wydawnictwem GAD Records

W lutym wydawnictwo GAD Records proponuje pięć nowości, w tym jedną także na kasecie magnetofonowej.

 Tak się złożyło, że aż trzy z nowych wydawnictw w lutym to muzyka rozrywkowa czerpiąca pełnymi garściami z funku, soulu, easy listening i dobrego popu. Poznańska Orkiestra Rozrywkowa PRiTV pod dyrekcją Zbigniewa Górnego pojawia się pierwszy raz na CD w zremasterowanej edycji ich debiutanckiego albumu dla Polskich Nagrań (wznowionego we współpracy z Warner Music Poland). To już trzecia radiowa orkiestra w katalogu GAD Records.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Ppo dłuższej przerwie wydawnictwo wraca do historii katowickiej Orkiestry pod batutą Jerzego Miliana. Nemezja zbiera nagrania zespołu z lat 1978-79. Tym razem w programie soczysty funk, radosne disco oraz covery… Bee Gees i Beatlesów.
Taneczno-rozrywkowy wymiar ma także album Ostinato Krzysztofa Dudy. To nagrania z pierwszego okresu działalności artysty, zrealizowane w większości z żywą sekcją rytmiczną i wszechobecnym, funkowym brzmieniem klawinetu. Program albumu uzupełniają piosenki zaśpiewane przez Jolantę Rados, w tym przeżywające drugą młodość dzięki serwisowi Youtube “W stylu punk”! Album dostępny także na limitowanej kasecie magnetofonowej.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Live Cuts: Sopot 1979 to kolejna pozycja dla fanów koncertowych przygód SBB. To nie tylko progresywna podróż przez album „Follow My Dream”, ale przede wszystkim wzburzona fala improwizacji, w których znaczącą rolę odegrał gość specjalny zespołu, Andrzej Przybielski.Materiał, dostępny wcześniej w niekompletnej formie i pod błędną nazwą (jako Pop Session 1979), pojawia się pierwszy raz jako dwupłytowe wydawnictwo, uzupełnione o unikatowy zapis próby przed koncertem.

Dla fanów płyt winylowych jest jeszcze jedno wydawnictwo SBB – pierwsze od lat winylowe wznowienie albumu Welcome, dostępne na czarnym i kolorowym winylu. W sprzedaży jest również wyczekiwany przez wielu winylowy repress dwupłytowego koncertu Krzysztofa Komedy z 1964 roku oraz debiut SBB na CD.

GADRECORDS.pl

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne