Sennheiser Accentum Wireless. Słuchawki bezprzewodowe

Firma Sennheiser zaprezentowała nowe bezprzewodowe słuchawki wokółuszne Accentum Wireless.

Jak informuje polski przedstawiciel, firma Aplauz, nowy model „oferuje atrakcyjną funkcjonalność, w tym ANC i 50 godzin pracy na baterii, w wyważonej cenie”:

ACCENTUM Wireless zostały opracowane, aby oferować więcej niż na to wskazuje ich cena, dzieląc wiele z najbardziej pożądanych cech naszych wielokrotnie nagradzanych słuchawek MOMENTUM 4 – mówi Christian Ern, główny menedżer produktu Sennheiser. Konsumenci otrzymują zapierający dech w piersiach dźwięk spod znaku Sennheisera bez poświęcania żywotności baterii czy bezprzewodowej swobody, dzięki której korzystanie ze słuchawek jest przyjemne przez cały dzień.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Duże, dynamiczne przetworniki zastosowane w Accentum Wireless mają średnicę 37 mm i są – jak czytamy w materiałach prasowych – zestrojone tak, aby „zapewnić ekscytujące wrażenia dźwiękowe z wyjątkowo głębokim basem i uderzającą czystością”. Jak informuje producent, ich budowa została zoptymalizowana pod kątem lepszej pracy układu redukującego szumy (ANC), a to przez połączenie pasywnej izolacji i ukrytych mikrofonów wyłapujących zarówno niskie, jak i wyższe częstotliwości.

System łączności Bluetooth 5.2 daje możliwości podłączenia kilku urządzeń na raz. Nowe słuchawki obsługują kodek aptX HD, dzięki czemu – jak mówi producent – mogą konkurować z „dźwiękiem słuchawek przewodowych dzięki mocnemu brzmieniu i stabilnej łączności bezprzewodowej”. System obsługuje również starsze kodeki AAC i SBC.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Oprócz działania do 50 godzin na jednym ładowaniu, słuchawki Accentum można szybko podładować i zapewnić do 5 godzin słuchania w zaledwie 10 minut. Producent sugeruje, że jest to czas, w którym można wstać z fotela i przygotować sobie filiżankę kawy. Dołączony kabel ładujący USB-C może również przekształcić słuchawki bezprzewodowe w zestaw przewodowy, jeśli nie możemy skorzystać z połączenia Bluetooth: wystarczy podłączyć kabel USB-C do kompatybilnego urządzenia.

Dwa wbudowane mikrofony i dedykowany tryb redukcji szumu wiatru mają sprawić, że odbieranie połączeń głosowych będzie „niezwykle proste”:

Regulowany pogłos z zaawansowanym przetwarzaniem sygnału sprawia, że rozmowy są naturalne i nie męczą, jednocześnie minimalizując zakłócenia w tle. Funkcja multipoint płynnie przełącza aktywne połączenie bezprzewodowe z jednego urządzenia Bluetooth na drugie bez konieczności ponownego parowania urządzeń.

Sterowanie funkcjami słuchawek ACCENTUM ma być wyjątkowo proste. Służy temu uproszczony układ z czterema fizycznymi przyciskami i opcjonalna aplikacja na smartfony. Ta ostatnia, Sennheiser Smart Control, ma poprawiać jakość korzystania ze słuchawek dzięki wizualnemu interfejsowi użytkownika, który pozwala na zarządzanie połączeniami i funkcjami Bluetooth po eksperymentowanie z 5-pasmowym korektorem dźwięku. Smart Control może przechowywać ustawienia wstępne użytkownika.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Producent zwraca również uwagę na wzornictwo nowych słuchawek:

Elegancki i dyskretny wygląd ACCENTUM Wireless to coś więcej niż tylko uzupełnienie rodziny MOMENTUM najnowszej generacji – mówi Ern. To prawdopodobnie nasze najwygodniejsze, najbardziej uniwersalne słuchawki bezprzewodowe, charakteryzujące się jednocześnie zrównoważonym charakterem i luksusowymi poduszkami. Twoje uszy mogą cieszyć się komfortem przez wiele godzin.

Poduszki muszli i pałąka mają się dopasowywać się do kształtu  głowy użytkownika, „zapewniając delikatny dotyk”. Czytamy, że design nowego modelu nawiązuje do kompaktowej, składanej na płasko konstrukcji MOMENTUM 4 Wireless, „nadając całej aktualnej linii słuchawek spójny wygląd, który skupia się zarówno na dźwięku, jak i ergonomii”.

Dostępność i cena

​ACCENTUM Wireless będą dostępne w kolorze czarnym i białym. Sprzedaż czarnej wersji rozpocznie się 4 października, natomiast biała wersja będzie dostępna pod koniec listopada. Cena obu wersji kolorystycznych wynosi 839 zł.

SENNHEISER.pl

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne