S.M.S.L. D400EX i S.M.S.L. D400ES. Przetworniki cyfrowo-analogowe

Producent z kraju środka wprowadził do swojej oferty dwa przetworniki cyfrowo-analogowe.

W D400EX mamy nowatorski i flagowy zestaw przetworników firmy AKM (AK4191 oraz dwa AK4499EX), w D400ES z kolei najnowszy topowy układ firmy ESS Technology, czyli ES9039MSPRO.

S.M.S.L. D400EX

Pierwszy z dwóch nowych przetworników marki S.M.S.L. wykorzystuje najnowszy zestaw układów scalonych firmy AKM. Mowa o komplecie układów AK4191 oraz AK4499EX.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Jest to pierwsze rozwiązanie,  w którym interfejs wejściowy, filtr cyfrowy, oraz modulator znajduje się w jednym układzie (AK4191), zaś sam przetwornik – w dwóch pozostałych, gdzie każdy układ AK4499EX obsługuje pojedynczy kanał.

Jak czytamy:

Takie rozwiązanie sprawia, że teraz możliwe jest zachowanie prawdziwej separacji sekcji analogowej i cyfrowej, co z kolei przekłada się nie tylko na znakomite parametry mierzalne, ale i na świetne, analogowe, a przy tym realistyczne i otwarte brzmienie
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

S.M.S.L. D400ES

Pzetwornik cyfrowo-analogowy S.M.S.L. D400ES korzysta z najnowszego, układu ES9038MSPRO. Wejście USB w obu nowych urządzeniach oparte jest na najnowszym układzie XMOS XU-316. Jest to trzecia już generacja układów XMOS i obsługę sygnałów PCM 32-bity/768 kHz i DSD do DSD512 włącznie. Oprócz wejścia USB, do dyspozycji zarówno w wersji EX, jak i ES mamy pełen komplet wejść cyfrowych, czyli koaksjalne S/PDIF, AES/EBU, TOSLink, czy wreszcie zdobywające coraz większą popularność specjalizowane złącze I2S zrealizowane na gnieździe HDMI.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

W obu nowych modelach zastosowano też układ zegara taktującego CK-03, który jest najnowszą wersją autorskiego systemu producenta zapewniającego niezwykle niski poziom zniekształceń typu jitter. Co więcej, dla wejść w standardzie S/PDIF zastosowano dodatkową pętlę PLL, co sprawia, że także w tym przypadku dokonywana jest znacząca regeneracja przychodzącego sygnału.

Urządzenie wspiera nie tylko pełne dekodowanie formatu MQA, ale obsługuje też standard MQA-CD. Dzięki temu można podłączyć do S.M.S.L. D400 odtwarzacz CD za pomocą wyjścia cyfrowego (koaksjalnego lub optycznego) i bez przeszkód dekować format MQA-CD.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Polski dystrybutor marki pisze:

Co równie ważne, także po stronie analogowej mamy do czynienia z przemyślanym i zaawansowanym jednocześnie układem. Zastosowano tutaj najwyższej klasy wzmacniacze operacyjne oraz precyzyjne rezystory i specjalnie dobrane, kondensatory o świetnych parametrach. Wszystko po to, aby uzyskać nie tylko znakomite parametry mierzalne, ale przede wszystkimi naturalne, transparentne i nasycone zarazem brzmienie.
Ceny

Przetworniki marki S.M.S.L. dostępne już są w sieci sklepów HiFiPRO/MP3Store, a ich cena detaliczna brutto wynosi 5399 zł za D400EX i 4599 zł za D400ES.

www.SMSL-AUDIO.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne