Graphite Audio CLASSIC Line. Platformy antywibracyjne

Polska firma Graphite Audio oferuje nową linię platform antywibracyjnych.

W 2020 roku, polska marka Graphite Audio weszła na rynek oferując akcesoria antywibracyjne wykonane z polimeru o którym firma mówi „wyjątkowy”: stożki antywibracyjne Isolation Cones IC-35 oraz IC-35 Premium, podkładki pod kable CIS-35 Cable Isolation Stands oraz podkładki pod kolce ISSB-40 Isolation Speaker Spike Bases. Jak czytamy  materiałach prasowych, „dzięki bardzo naturalnemu i neutralnemu charakterowi brzmienia zdobyły dużą popularność na całym świecie.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

W komunikacie prasowym czytamy:

W tym miesiącu, po ponad dwóch latach „intensywnych prac rozwojowych oraz próbach z wykorzystaniem ogromnej liczby przeróżnych materiałów, Graphite Audio z dumą ogłasza wprowadzenie do oferty platform antywibracyjnych z linii CLASSIC line. Tak jak wszystkie akcesoria Graphite Audio, platformy antywibracyjne zostały zaprojektowane by uniknąć wszelkich metalowych elementów by zapewnić brzmienie jak najbardziej zbliżone do naturalnego.

Platformy antywibracyjne Graphite Audio CLASSIC Line zostały wykonane z unikalnej sklejki, w której każda warstwa forniru ma zaledwie 0,5 mm grubości, wyposażonej w nóżki wykonane z firmowego polimeru. Producent mówi:

Platformy wzniosą na jeszcze wyższy poziom komponenty klasy Hi-Fi, High-End oraz Ultra High-End poszerzając scenę, poprawiając rozdzielczość bez uwypuklania jakiegokolwiek pasma oraz tworząc niemal intymną atmosferę przenosząc słuchacza wprost do sali nagrań lub na koncert.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Seria CLASSIC Line składa się z czterech platform: CLASSIC 40, CLASSIC 40 ULTRA, CLASSIC 100 oraz CLASSIC 100 ULTRA. Platforma CLASSIC 40 o grubości 40 mm (łącznie nóżkami) została zaprojektowana do używania na stolikach i półkach, natomiast CLASSIC 100 o grubości 10 cm (łącznie z nóżkami) została zaprojektowana głównie do pracy na podłodze np. jako platforma dla ciężkich wzmacniaczy zintegrowanych lub końcówek mocy.

Referencyjna wersja ULTRA platformy CLASSIC 40 oraz CLASSIC 100 została wyposażona w płytę polimerową Graphite Audio. Platformy ULTRA są rozwiązaniem bezkompromisowym, w którym producent zastosował, jak deklaruje, wszystkie rozwiązania technologiczne, nad którymi pracował w ostatnich latach, „by stały się punktem odniesienia w systemach klasy High-End oraz Ultra High-End”.

Dzięki dużej ilości dostępnych wykończeń oraz minimalistycznemu dizajnowi, platformy będą pasowały do każdego systemu i wnętrza.  

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Ceny
  • CLASSIC 40 – 1999 € (paleta RAL); 2629 € (naturalny fornir)
  • CLASSIC 40 ULTRA – 4429 € (paleta RAL); 5059 € (naturalny fornir)
  • CLASSIC 100 – 3569 (paleta RAL); 4199€ (naturalny fornir)
  • CLASSIC 100 ULTRA – 5999 € (paleta RAL); 6629 € (naturalny fornir)

Pierwsze egzemplarze trafią do dealerów i dystrybutorów na całym świecie na przełomie maja i czerwca 2023:

Platformy zostaną po raz pierwszy zaprezentowane podczas wystawy High End 2023 w Monachium. W związku z tym firma gorąco zaprasza do odwiedzenia jej pokoju H4/S17, który będzie dzielić z partnerami: AudioNec, Riviera Audio Labs oraz Espirit Cables.

GRAPHITEAUDIO.com 

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne