CLIFF RICHARD & THE SHADOWS „Live in Poland 1965”

Kameleon Records, wydawca reedycji płyt z czasów PRL-u i nowszych, starannie wybieranych płyt współczesnych, prezentuje cudem zachowany zapis koncertu Cliffa Richarda i The Shadows.

Płyta z koncertem, który odbył się w Sali Kongresowej z 12 października 1965 roku zawiera 17 nagrań bardzo dobrej – jak czytamy w materiałach prasowych – ale nie idealnej jakości, pochodzących ze stołu mikserskiego.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Nie jest to pełny koncert, lecz jego znakomita większość. Z pierwszej części (wykonywanej przez The Shadows) ocalało pięć utworów, chociaż ich występ składał się prawdopodobnie z dziesięciu kompozycji. Na pewno zagrali wówczas jeszcze: Tonight i Little B. Druga cześć koncertu na której z Shadowsami śpiewał już Cliff Richard, zachowała się prawie w całości. Brakuje tutaj wykonanych ponoć: On The Beach, Long Tall Sally What’d I Say. Szczególnym rarytasem wydaje się otwierająca drugi set kompozycja – Tell Me How Do You Feel, która w wersji Cliffa nie ukazała się na żadnej płycie. Zebranie tego materiału było możliwe dzięki wieloletniej współpracy z fanami oraz największymi ekspertami od twórczości zespołu.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Wydawca deklaruje, że wszystkim nagraniom zamieszczonym na płycie przywrócono właściwą prędkość oraz poddano je „bardzo drobiazgowemu remasteringowi, dbając przy tym, aby nie zatracić niczego z ducha oryginalnych zapisów”. Wydawnictwo uzupełnia gruba, 24- stronicowa, książeczka zawierająca chyba wszystkie ocalałe (a zarazem publikowane po raz pierwszy) zdjęcia oraz wycinki prasowe z tamtej wizyty. CD wydano w rozkładanym, laminowanym card sleevie, ze specjalną kopertą na płytę. Label CD nawiązuje do etykiet płyt winylowych wytwórni Columbia z 1965 roku.

www.KAMELEONRECORDS.pl

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

Poprzednie

Następne