Rotel RAS-5000. Wzmacniacz stereo z odtwarzaczem plików

Rotel wprowadza na rynek bogato wyposażony wzmacniacz zintegrowany – model RAS-5000.

Jak czytamy w materiałach prasowych, urządzenie to zostało zaprojektowane specjalnie z myślą o „uproszczeniu systemu rozrywki domowej”. Jedną z jego ważniejszych cech jest obecność odtwarzacza plików, a także wejście HDMI z eARC (enhanced Audio Return Channel).

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Rotel RAS-5000 to wzmacniacz stereofoniczny o dużej mocy. Jego zasilacz liniowy z – jak czytamy – „ponadwymiarowym transformatorem toroidalnym”, pozwala mu na uzyskanie 220 W na kanał (przy 4 Ω) w klasie AB.

Urządzenie pozwala na odtwarzanie muzyki z internetowych serwisów muzycznych. Obsługuje m.in. takie platformy jak Spotify Connect i Tidal Connect. Wspiera ponadto funkcje AirPlay 2 i Chromecast. Co więcej, model RAS-5000 to konstrukcja z certyfikatem Roon Ready i obsługą łączności Bluetooth oraz kodeka aptX HD.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Oprócz gniazda HDMI eARC na tylnym panelu RAS-5000 znajdziemy również cyfrowe wejścia koaksjalne, optyczne, a także analogowe (RCA) oraz wejście PC-USB z obsługą formatu PCM i natywnym dekodowaniem plików zapisanych z wykorzystaniem standardów MQA i MQA Studio. Sygnał cyfrowy – w tym pliki MQA w rozdzielczości do 32 bitów i częstotliwości próbkowania do 384 kHz – są konwertowane w sekcji cyfrowej opartej o przetwornik cyfrowo-analogowy firmy ESS Technology.

Polski dystrybutor firmy Rotel pisze, że nowy wzmacniacz Rotela charakteryzuje się „eleganckim, atrakcyjnym designem”, a producent zwraca uwagę na jego duży, kolorowy wyświetlacz. Dostępny jest w dwóch wariantach kolorystycznych: czarnym i srebrnym.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
▌ Dostępność i cena

Model RAS-5000 ma się pojawić w polskich sklepach w pierwszym kwartale 2024 roku. Cena – TBA.

www.ROTEL.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne