REL HT/1510 Predator. Nowy subwoofer do kina domowego

Firma REL zaproponowała najnowszy subwoofer w swojej ofercie – model HT/1510 Predator II.

Jak informuje producent w stosunku do poprzednika zmieniono niemal wszystko. Teraz mamy 1000-watowy wzmacniacz z wejściami PerfectFilter, nowy 380 mm przetwornik CarbonGlas, który jest w stanie przenieść znacznie większą moc, oraz nowy projekt plastyczny obudowy.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Predator II jest zupełnie nową wersją modelu HT/1510. Poprawki, które zostały do niego wprowadzone opierały się na trzech kluczowych informacjach od klientów korzystających z subwooferów REL-a:

  1. Dźwięk był tak dobry, że ludzie chcieli po prostu więcej mocy.
  2. Wygląd się liczy i pomimo tego, że subwooferami cieszymy się zwykle w ciemności, subwoofer do kina domowego musi wyglądać równie oszałamiająco, jak jego audiofilscy krewni.
  3. Połączenie HT/1510 z modelami wyposażonymi w wejście wysokopoziomowe (seria T/x i seria S oraz modele Reference) miało dać „bogaty, pełny bas o jakości kinowej”.

Predator II otrzymał mocny, 1000-watowy liniowy zasilacz dla wzmacniacza i nowy 380 mm przetwornik o 40% większej mocy niż w poprzedniej wersji. Specjalnie dla niego opracowano również nową wersję HT filtra PerfectFilter, który – jak czytamy w materiałach prasowych – zapewnia „jeszcze głębszy i bardziej wyrównany bas, teraz schodzący aż do 20 Hz”. Predator II zapewnia najwyższą moc wyjściową 0.1/LFE spośród wszystkich modeli tej firmy.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

HT/1510 Predator oferuje wyjątkową innowację firmy REL: Predatory są przeznaczone do układania w systemy liniowe do trzech (3) subwooferów na kanał – służą do tego specjalne elementy, które łączą jednostki dolne z jednostkami górnymi. Te frezowane aluminiowe łączniki są przykręcane do każdego subwoofera, a wraz z szynami na spodzie każdej obudowy pozwalają utworzyć wieżę basową. W przypadku użycia w systemach stereo (łącznie 6 subwooferów, po 3 na stronę) dostaniemy ponad 8000 watów mocy szczytowej.

Dodajmy do tego, że sygnał możemy przesłać bezprzewodowo prosto z wyjść głośnikowych wzmacniacza, za pomocą opatentowanego przez REL-a systemu HT-Air. Oferuje on zerową kompresję i maksymalną dynamikę przesyłając sygnał przez sieć 5,8 GHz. Producent pisze o nim:

HT-Air został zaprojektowany w taki sposób, aby pozostawić w tyle staromodne systemy oparte na łączu Bluetooth, zapewniając minimalne opóźnienie (16-20 milisekund). Pozwala to właścicielom subwooferów Predator HT/1508 na umieszczenie ich tam, gdzie brzmią najlepiej, bez konieczności stosowania nieestetycznych kabli rozrzuconych po całym salonie, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej klasy dźwięku.
Cena: 9990 zł

REL.net

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne