QUAD Artera Solus Play. Najnowszy wzmacniacz z odtwarzaczem plików w salonie Q21

QUAD Artera Solus Play oferuje platformę DTS Play-Fi do bezprzewodowego przesyłania dźwięku w wysokiej rozdzielczości.

Dzięki technologii DTS Play-Fi muzykę można przesyłać strumieniowo przez sieć bezprzewodową i w razie potrzeby można ją łatwo rozszerzyć do systemu multiroom. Źródłem sygnału może być smartfon, tablet lub komputer, a także dysk NAS.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Sieć Wi-Fi Artera Solus Play jest obsługiwana przez przez DTS Play-Fi: platformę kontrolowaną przez aplikację, pozwalającą na przesył sygnału wysokiej rozdzielczości do 24 bitów i 192 kHz i obsługiwaną przez większy zakres znanych marek audio niż jakakolwiek inna platforma bezprzewodowa.
Jak czytamy:

„Bezpłatna aplikacja Play-Fi (dostępna na urządzenia iOS, Android i Kindle Fire, komputery PC z systemem Windows oraz smartwatche Apple i Android) to intuicyjna brama do wielu usług muzycznych, w tym Spotify, Tidal, Amazon Music, Deezer, Qobuz, HDtracks, TuneIn, iHeartRadio i SiriusXM. To także Twój zaufany lokaj muzyczny, który może obsługiwać bibliotekę strumieniową przechowywaną na dowolnym dysku NAS zgodnym z DLNA lub serwerze multimediów w tej samej sieci domowej”.

Play-Fi obsługuje szeroką gamę formatów plików, w tym MP3, MP4A, AAC, FLAC, WAV i AIFF. W trybie standardowym, zoptymalizowanym pod kątem przepustowości multiroom, dźwięk jest przesyłany strumieniowo z prędkością do 16 bitów i 48 kHz – podobnie jak w jakości CD. Włączając tryb krytycznego odsłuchu Play-Fi, dźwięk o wysokiej rozdzielczości do 24 bitów i 192 kHz może być przesyłany do Artera Solus Play przez Wi-Fi lub kabel Ethernet, bez transkodowania lub downsamplingu.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Technika

W sercu Artera Solus Play znajduje się ES9018 Sabre32 Reference. W przypadku odtwarzania płyty CD, szczelinowy mechanizm ładowania buforuje dane z płyty przed przesłaniem ich do sekcji D/A. Cztery filtry cyfrowe pozwalają użytkownikom dostosować dźwięk zarówno z płyt CD, jak i zewnętrznych źródeł cyfrowych.

Jak mówi producent, przedwzmacniacz i stopnie wzmacniacza mocy Artera Solus Play mają zbalansowane układy, krótkie ścieżki sygnału oraz „wysokiej jakości komponenty”. Głośność jest regulowana w domenie analogowej. Końcówka mocy typu dual-mono i o mocy 2 x 75 W przy 8 Ω pracuje w klasie AB.

Na odsłuch wzmacniacza QUAD Artera Solus Play zaprasza salon Q21. ●

Adres

Salon audio-video Q21

Pabianice, Reymonta 12

Tel. (42) 213 01 66

www.Q21.pl

tekst red./mat. prasowe
foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne