AudioPhysic i dwa modele kolumn w nowej wersji CODEX oraz MIDEX

Niemiecki producent wprowadza do sprzedaży nowe wersje dwóch swoich kolumn, teraz z techniką o firmowej nazwie PowerTrain, znaną z flagowego modelu Cardeas.

Jej podstawą jest głośnik średniotonowy HHCM SL. Nowy przetwornik pracuje bez centrującego membranę, dolnego zawieszenia. Dzięki temu, że opór występujący podczas pracy membrany niemal nie istnieje, nie dochodzi do kompresji a przetwornik, jak czytamy w materiałach prasowych, ma „niespotykaną dotąd dynamikę i rozdzielczość”.

Głośnik ten wyposażony jest w podwójny kosz. Membrana przymocowana jest do tłumiącego rezonans kosza z polimerów, który zaledwie w kilku punktach, łączy się z bardzo solidnym koszem aluminiowym do którego przymocowany jest potężny magnes. Kolumny posiadają nowe zoptymalizowane zwrotnice, dopasowane do współpracy z nowym głośnikiem średniotonowym.

CODEX

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Podobnie jak w wypadku kolumny AVANTI, subwoofer kolumny CODEX znajduje się we wnętrzu obudowy. Głośnik ma średnicę 270 mm i duży skok membrany. Począwszy od 100 Hz zaczyna pracować 180 mm głośnik nisko-średniotonowy znajdujący się już na froncie.

Po raz pierwszy firma Audio Physic oferuje zestaw modernizacyjny do poprzednich modeli. Dla głównego konstruktora Audio Physic, Manfreda Diesterticha, ta oferta doskonale wpisuje się w filozofię firmy:

„Dla naszych klientów zakup naszych głośników jest inwestycja w jakość. Dlatego też, o ile jest to technicznie możliwe, oczywistym było dla nas opracowanie zestawu modernizacyjnego, który umożliwi naszym klientom udział w innowacjach bez konieczności wymiany całego głośnika. W ten sposób wkraczamy również na nowe tereny pod względem zrównoważonego rozwoju”.

MIDEX

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Oprócz zastosowania w modelu MIDEX najnowszego głośnika średniotonowego HHCM SL, konstruktorzy zadbali o kilka innych rozwiązań technicznych.

Producent zwraca uwagę ma usytuowanie głośników niskotonowych na panelu przednim. Najczęściej ustawiane są obok siebie poniżej głośnika średniotonowego i wysokotonowego, ale w tym przypadku flankują pozostałe przetworniki powyżej i poniżej. Takie ustawienie, jak czytamy, „pomaga uniknąć niekontrolowanych efektów brzmieniowych wynikających z niedoskonałości akustyki pomieszczenia, w zakresie reprodukcji basów, znacznie zwiększając wierność przetwarzania najniższych częstotliwości”.              

Obudowa MIDEX zbudowana jest w oparciu o charakterystyczną dla konstrukcji Audio Physic konstrukcję „kanapkową” i ma liczne wewnętrzne wzmocnienia wykonane ze sztywnej pianki ceramicznej. Ten bardzo kosztowny nowoczesny materiał składa się z otwartych komórek o mocnych ceramicznych ściankach. Dzięki takiej budowie, pozwala stworzyć bardzo wytrzymałą i stabilną konstrukcję bez pomniejszenia wewnętrznej objętości obudowy, jak to ma miejsce przy wzmocnieniach wykonanych z płyty MDF czy sklejki. Oznacza to, że MIDEX ma objętość znacznie większą niż konwencjonalne konstrukcje o zbliżonych gabarytach.

Wewnątrz obudowy zastosowano, wykorzystane po raz pierwszy w kolumnach głośnikowych STRUCTURE, wielowarstwowe panele o strukturze plastra miodu (Honeycomb Sandwich Board). Materiał ten jest bardzo sztywny, wytrzymały i jest znacznie bardziej odporny na rezonanse i drgania niż wielokrotnie cięższy, powszechnie stosowany MDF.

Obydwa modele kolumn dostępne będą w bardzo wielu wariantach wykończenia: naturalny fornir – Black Ebony high gloss; Rose-wood high gloss; Walnut; Ebony; Cherry lub szkło barwione na niemal dowolny kolor. Kolumny dystrybuowane są przez firmę ELECTRONICS INTERNATIONAL COMMERCE.

www.AUDIOPHYSIC.com

tekst red./mat. prasowe
foto mat. prasowe
«●»

Poprzednie

Następne