PMC Prodigy 1 & 5. Nowa seria kolumn

Firma PMC (Professional Monitor Company) wprowadza do swojej oferty nową linię produktów o nazwie Prodigy.

Jak mówi producent, konstrukcje PMC mogą być wykorzystywane na każdym etapie tworzenia muzyki, od pokojów kompozytorów, przez studia nagraniowe aż do domów, „zachowując przy tym esencję brzmienia i pełną prawdę oryginału i dostarczając ją bezpośrednio do słuchacza”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

W materiałach prasowych czytamy:

Prodigy to bardzo dobry przykład, co firma PMC myśli na temat budowania i wykorzystaniu kolumn głośnikowych. Modele wchodzące w skład serii są zaprojektowana i zbudowane w Wielkiej Brytanii. Składa się ona z dwóch modeli: kompaktowego, podstawkowego o nazwie Prodigy1 i podłogowego – Prodigy5. Oba zapewniają oszałamiającą klarowność i głębię basu, którego możliwości, dzięki naszej technologii ATL, wykraczającą poza ich rozmiar. Kolumny głośnikowe serii Prodigy są bardzo wyrównane brzmieniowo, bardzo łatwe do wysterowania i będą pasować do każdej elektroniki wysokiej klasy.
Prodigy 1

Model ten jest blisko spokrewniony z kompaktowymi monitorami bliskiego pola (NFM) PMC, używanymi w studiach nagraniowych i nadawczych na całym świecie. Prodigy1, jak czytamy, „jest zdolna do ekstremalnie wiernego odtwarzania szczegółów, które pozwalają na kontakt z oryginalnym wykonaniem – bez względu na rozmiar orkiestracji”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

To niewielki głośnik, ma jednak pełnowymiarową linię transmisyjną (efektywnie 1,91 m) i technologię Laminair (forma wylotu linii transmisyjnej), która „zapewnia głęboki, szybki i mocny bas bez zakłóceń wywoływanych przepływem powietrza”. Kolumny są lakierowane na czarny, aksamitny kolor i można do nich dokupić opcjonalne, maskownice 3D,

PRODIGY 5

To smukła kolumna podłogowa łącząca – jak czytamy – „słodkie, otwarte wysokie tony z szeroką dyspersją, co pozwoliło zapewnić rozległy odsłuch z ekstremalnie szerokim „sweet-spotem”, a przy tym z rysowaniem grających instrumentów z doskonałą ostrością”. I dalej: „Prodigy5, zapewnia również przejrzyste, naturalne brzmienie wokali oraz nieskażony podbarwieniami, solidny i głęboki dół pasma”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Prodigy5 wyposażono w linię transmisyjną z podwójnym wylotami Laminair, co ma zapewnić „swobodniejszy przepływ powietrza”. Producent mówi o niej:

Kolumna głośnikowa Prodigy5 zaprojektowana jest tak by w pełni ujawnić jakość ulubionej elektroniki i wydobyć z niej wszystkie ukryte możliwości. Smukłe kolumny głośnikowe z łatwością wtopią się w każdą przestrzeń nie zajmując zbyt wiele miejsca, ale oferując brzmienie godne znacznie większych wielogłośnikowych konstrukcji. Dla tych którzy chcą by ich kolumny głośnikowe były jeszcze bardziej dyskretne dostępna jest opcjonalna przestrzenna maskownica.

Dodajmy, że w lipcu w „High Fidelity” test modelu Prodigy5.

www.PMC-SPEAKERS.com 

tekst red./mat. prasowe

zdjęcia mat. prasowe

 «●»

Poprzednie

Następne