Octavio Stream. Kompaktowy odtwarzacz plików

W polskich salonach audio dostępny jest już kompaktowy odtwarzacz plików francuskiej firmy Octavio o nazwie Stream.

Pozwala on zmodernizować klasyczny zestaw audio, dając mu dostęp do świata stremingu i multiroomu. Jak czytamy w materiałach prasowych, to „niezwykle łatwe w użyciu urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o modernizacji istniejącego systemu stereo poprzez przekształcenie go w prawdziwy streamer bit-perfect”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Urządzenie odtwarza pliki z dysków NAS, komputera i smartfona. Stream oferuje obsługę AirPlay 2, aby ułatwić bezprzewodowy przesył sygnału z urządzeń Apple, a także TIDAL Connect, aby sterować odtwarzaniem bezpośrednio z aplikacji TIDAL. Octavio Stream jest kompatybilny z najpopularniejszymi usługami streamingowymi i radiami internetowymi, takimi jak Qobuz, Spotify, Deezer, Amazon Music, TIDAL, a nawet TuneIn i iHeartRadio. Ponadto dzięki protokołowi UPnP mamy również dostęp do plików przechowywanych na smartfonie, komputerze lub dysku NAS. Konfiguracja i korzystanie z Octavio Stream mają być „niezwykle szybkie i łatwe”. Sterowanie odbywa się bezpośrednio ze smartfona, dzięki aplikacji Octavio.

Bit-perfect

Bit-perfect to termin używany w audio w odniesieniu do transportów plików i odtwarzaczy, które odtwarzają pliki bez wprowadzania w nich jakichkolwiek zmian. Na przykład, jeśli nasz streamer odtwarza plik hi-res 24 bit/192 kHz, wyjście cyfrowe będzie oferować jakość 24 bit/192 kHz. Tak jak w przypadku odtwarzanego pliku muzycznego 16 bitów/44,1 kHz, wyjście cyfrowe zaproponuje tę samą częstotliwość próbkowania, bez modyfikacji. Krótko mówiąc, mamy tu rzeczywisty stosunek 1:1.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Użytkownicy Octavio Stream mogą podłączyć swój system audio w sposób analogowy, dzięki zintegrowanemu wyjściu mini-jack 3,5 mm. Jeśli nasz system audio ma wejście optyczne, będziemy mogli podłączyć go do wejścia optycznego Octavio Stream za pomocą kabla mini-Toslink. Urządzenie posiada również przyciski dotykowe do uruchamiania lub zatrzymywania odtwarzania muzyki bez konieczności korzystania ze smartfona.

Dostępność i cena

Octavio Stream jest już dostępny w Polsce. Urządzenie występuje w trzech wersjach, które różnią się dołączonym do zestawu kablem. Klienci mają do wyboru zestaw z interkonektem z wtykami RCA, analogowym kablem 3,5 mm lub cyfrowym kablem optycznym. Niezależnie od wybranego wariantu sugerowana cena detaliczna jest taka sama i wynosi 999 zł. Firmowe akcesoria można również kupić osobno.

www.OCTAVIO.fr

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne