Michał Barański „Masovian Mantra”. Premiera w serii „Polish Jazz”

Od piątku w sklepach i serwisach streamingowych dostępny jest najnowszy tytuł z serii „Polish Jazz”, „Masovian Mantra” Michała Barańskiego.

Jak informowaliśmy przy okazji wydania tytułowego singla z nowej płyty, wydawnictwo Warner Music Poland kontynuuje wydawanie nowych nazwisk w ramach serii „Polish Jazz”; singiel jest dostępny w technice Dolby Atmos, a cały album, w serwisie Tidal, w plikach FLAC MQA (więcej o Dolby Atmos i 360º Reality Audio → TUTAJ).

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

W komunikacie prasowym wydawcy, Warner Music Poland, czytamy:

Czas jazzu opartego na tradycji, standardach i jednowymiarowej konwencji przechodzi ostatecznie do historii. „Masovian Mantra” Michała Barańskiego, jest tego świetnym przykładem. To propozycja na wskroś nowoczesna, operująca językiem chwilami złożonym, ale jednocześnie uniwersalnym i nadzwyczaj inspirującym.

Muzycy pod wodzą Michała Barańskiego tj. Shachar Elnatan (gitara), Michał Tokaj (piano), Łukasz Żyta (perkusja), Bodek Janke (tabla), Kuba Więcek (saksofon), Kacper Malisz (skrzypce), Joachim Mencel (lira korbowa), Olga Stopińska (wokal), Jan Smoczyński (akordeon) oraz Dziadek Tadek (recytacja), jak dodaje wydawca, łączą w jednej przestrzeni muzycznej: Indie, polską tradycję ludową oraz brzmienie współczesnego jazzu. 

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Michał Barański mówi o tym w ten sposób:

Indie i Polska? Chciałem wykorzystać to co mam, czyli lata ćwiczenia indyjskiego konnakolu. Matematyczno-rytmiczne koncepcje, które miałem w głowie, przeniosłem na grunt kompozytorski.
Słuchałem dużo muzyki ludowej z Mazowsza, która zawsze mnie fascynowała, ale nie było okazji naprawdę jej dokładnie przeanalizować pod względem rytmicznym. I okazało się, że można połączyć te dwa światy muzyczne, a z pomocą niesamowitych kolegów muzyków, uwiecznić w studio nagraniowym.
To pozytywny skutek tego dość tragicznego okresu pandemii. Nie było dziesiątek koncertów w miesiącu i można było marzenie o własnym projekcie wreszcie przekuć w czyny. Bycie w katalogu serii Polish Jazz to dla mnie wielkie wyróżnienie a także kontynuacja myśli tworzenia „naszego” jazzu.”

PREMIERA ALBUMU miała miejsce 16 września 2022.

WARNERMUSIC.pl

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne