Node Support System 1 ⸜ nóżki antywibracyjne

Node wprowadza na rynek SS-1, nowy zaawansowany system podstawek zaprojektowany w celu poprawy dźwięku stawianej na nich elektroniki.

Jak pisze producent, Support System 1 lub SS-1 to wyraz „apetytu brytyjskiej marki Node Audio na innowacje produktowe” i jest „kulminacją szeroko zakrojonych badań mających na celu opracowanie najbardziej efektywnej poprawy systemów audio”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Producent pisze:

To więcej niż tylko izolacja, każdy SS-1 zbudowany jest z kombinacji stali nierdzewnej, ceramiki i polimerów, pracujących zgodnie w celu ograniczenia, kontrolowania i wychwytywania mikrodrgań i rozproszonych pól magnetycznych ze sprzętu elektronicznego, takiego jak kondycjonery zasilania, zasilacze, streamery, przetworniki cyfrowo-analogowe i wzmacniacze.

Ich obrotowa głowica daje idealny kontakt z podstawą sprzętu i ma na celu, jak mówi producent, „maksymalny transfer energii”. Podstawki można umieścić pod wrażliwymi na drgania elementami wewnętrznymi, takimi jak transformatory mocy, zegary taktujące, kondensatory i mechanizmy, w tym dyski twarde, transporty CD itp. zarówno w roli drenażu wibracji, ale także w celu skupienia rozproszonych pól magnetycznych, które w przeciwnym razie – czytamy – „mogłyby przenikać przez inne elementy wewnętrzne”. Wewnętrzna geometria SS-1 ma pomagać z kolei zapobiegać niepożądanym wibracjom przenoszonym z otoczenia z powrotem do systemu.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Jak sama nazwa wskazuje, Support System 1 stanowi podstawę dla ekosystemu akcesoriów zbudowanych wokół izolatorów. Jego gwinty śrubowe zapewniają możliwości rozbudowy, w tym o wsporniki, podstawki do kabli i kolce do podłóg z wykładzinami, a w przyszłości – jak zapewnia Node – planowane są kolejne elementy tej układanki. Premiera SS-1 zbiega się z uruchomieniem nowej strony internetowej Node.

Dostępność i cena

Podstawki są w sprzedaży od wczoraj, to jest 18 stycznia, w zestawach po trzy lub cztery sztuki. Można je kupić bezpośrednio od Node lub od wybranych sprzedawców detalicznych. Ceny zaczynają się od £810 za zestaw.

www.NODE-AUDIO.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne