Woo Audio Tube Mini. Przenośny DAC/wzmacniacz słuchawkowy

Producent z amerykańskiego Long Island wprowadza na rynek Woo Audio Tube Mini.

Jest to to przenośne urządzenie integrujące przetwornik cyfrowo-analogowy i zbalansowany wzmacniacz słuchawkowy w niewielkiej obudowie. Tor analogowy w Tube Mini posiada konstrukcję hybrydową, integrując lampy ze stopniem wyjściowym opartym o tranzystory typu MOSFET. Jak pisze polski dystrybutor, „takie połączenie daje zarówno lampową, wyszukaną barwę dźwięku, oferując przy tym możliwość wysterowania bardziej wymagających słuchawek. To świetna propozycja dla wszystkich tych, którzy chcą mieć lampowe brzmienie zawsze przy sobie”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

W Woo Audio Tube Mini pracują miniaturowe lampy – po jednej na kanał. Są one zamocowane na oddzielnej i amortyzowanej płytce, dzięki czemu zapewniono izolację od zewnętrznych wibracji, które – jak czytamy – „mogłyby być słyszalne jako szumy i zakłócenia poprzez efekt mikrofonowania”. I dalej:

Wzmacniacz słuchawkowy, jaki znajdziemy w Tube Mini łączy zalety zarówno lamp, jak i półprzewodników, bo posiada specjalnie opracowany stopień wyjściowy Mighty-Drive oparty o odpowiednio dobrane tranzystory MOSFET. Takie połączenie sprawia, że uzyskano nie tylko niezwykle wyszukaną barwę dźwięku, ale także do dyspozycji z tak niewielkiego urządzenia mamy aż 1 W mocy na obciążeniu 8 Ω. Da nam to z kolei możliwość napędzenia i kontroli bardzo wymagających słuchawek. Oprócz wyjścia słuchawkowego 3,5 mm mamy także do dyspozycji wyjście zbalansowane w najnowszym standardzie 4,4 mm Pentaconn.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Producent zapewnia, że lampy, jakie zastosowano w Woo Audio Tube Mini mogą pracować bez problemów przez wiele tysięcy godzin, co przekłada się na „wiele lat bezproblemowej pracy”. Jednocześnie zastosowano też specjalny, nowoczesny system zarządzania energią, który dba o to, aby lampy oraz inne elementy układu elektronicznego miały cały czas stabilne zasilanie, co także przekłada się na długowieczność i pewność działania. 

W najmniejszym produkcie Woo Audio zastosowano układ przetwornika analogowo-cyfrowego marki ESS, który dekoduje sygnał cyfrowy aż do PCM 24-bity, 384 kHz oraz DSD aż do DSD256, łącząc – jak mówi producent – „transparentność z odpowiednim oddaniem detali i barwy”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Woo Audio Tube Mini jest naprawdę miniaturowy: ma rozmiary 107 x 35 x 7 mm, ważąc przy tym zaledwie 49 gramów. Sama zaś obudowa została wykonana z obrobionego za pomocą CNC aluminium. W zestawie z Tube Mini znajdziemy futerał, który pomieści także dodatkowe akcesoria takie, jak kabel USB. Zapewniono również kompatybilność na zasadzie Plug-and-Play ze zdecydowaną większością telefonów (iOS i Android), tabletów oraz komputerów (Windows i macOS). Do wyboru mamy aż cztery wersje kolorystyczne: czerwoną, niebieską, czarną oraz srebrną.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Dostępność i cena

Woo Audio Tube Mini dostępny jest już w sieci sklepów HiFiPRO i MP3Store, a jego cena wynosi 3199 zł.

→  www.WOOAUDIO.pl

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne