New Horizon Audio 129. Pierwszy gramofon firmy z autorskim ramieniem

Firma New Horizon Audio wprowadziła do sprzedaży nowy model gramofonu – New Horizon 129.

Jest on najwyższym modelem podstawowej serii 100 i jako pierwszy został wyposażony w autorskie ramię New Horizon NH 91. Jak czytamy w materiałach prasowych: „100% Made in Italy” i że „ekskluzywny design i dostępność trzech wykończeń sprawiają, że jest to produkt nowoczesny, a także może sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających Klientów”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Napęd w nowym gramofonie zapewnia  silnik synchroniczny 24 VAC. Jak mówi producent, wysoki moment obrotowy oraz prędkość obrotowa 500 obr./min „aktywnie przyczyniają się do regularności i płynności obrotu płyty”. Izolacja silnika w gramofonach New Horizon jest wykonana przez opracowany samodzielnie mechaniczny system zawieszenia. Moment obrotowy z silnika na talerz przenoszony jest za pomocą specjalnego paska z naturalnego kauczuku. Wybór tego materiału „zapewnia doskonały transfer energii oraz dobre odsprzęganie od drgań wytwarzanych przez silnik podczas pracy”.

Jedną z mocnych stron gramofonów New Horizon jest, według producenta, główne łożysko. Obecnie produkowany element ma solidną, odwróconą konstrukcję nośną z trzech kawałków aluminium i stali. Na łożysku porusza się wycięty laserowo talerz o grubości 12 mm z krystalicznego metakrylanu. Materiał ten o wysokim ciężarze właściwym ma łączyć w sobie „doskonałą zdolność rozpraszania energii kinetycznej drgań” z „elegancją doskonałej przezroczystości”.

New Horizon NH91 to 9-calowe proste ramię kardanowe w całości zaprojektowane i zbudowane przez firmę New Horizon. Ruchy pionowe i poziome oparte na łożyskach kulkowych o bardzo niskim tarciu oraz montażu ręcznym zapewniają najlepsze łączenie komponentów.

New Horizon Audio 129 to gramofon bez odsprzęgnięcia („sztywny”). Podstawę wykonano ze  sprasowanej miazgi pochodzącej z drewna z recyklingu i ze sztucznych żywic.

Dostępnośc i cena

New Horizon 129 jest już dostępny na polskim rynku w trzech wykończeniach z wkładką AT-91R. Cena wynosi 2790 zł lub 2990 zł (z pokrywą). W niedalekiej przyszłości gramofon będzie też można zamówić z fabrycznie zainstalowaną wkładką VM-520EB lub VM-540ML.

 

www.NEWHORIZONAUDIO.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

galeria

 

Poprzednie

Następne