Musical Fidelity NU-VISTA 800.2. Wzmacniacz zintegrowany

Brytyjski producent informuje o nowej wersji wzmacniacza zintegrowanego z serii „800”, modelu NU-VISTA 800.2.

Oryginalny wzmacniacz NU-VISTA 800 do sklepów tracił dziesięć lat temu, w roku 2013, i oferowany był aż do roku 2021. Jego produkcję zakończono ze względu na, związany z przerwaniem łańcuchów dostaw, brakiem części. Jak mówi producent, wykorzystał tę przerwę jako szansę na przeprojektowanie urządzenia, ale wciąż z wykorzystaniem lamp próżniowych typu Nuvistor.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Nowy we wzmacniaczu jest panel przedni, dopasowany do nowej serii, inne są transformatory zasilające – jak pisze producent: znacznie mniej szumiące, a także układy zasilające. Wzmacniacz ma też nowy pilot zdalnego sterowania, a także wzmocniona, aluminiowa obudowa.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Najważniejszą informacją wydaje się sięgnięcie przy nowym projekcie do układów topowego wzmacniacza Titan, pochodzącego wprawdzie z 2009 roku, ale będącego dla Musicala punktem zwrotnym. To, między innymi, indywidualnie buforowane wyjścia z dużą pojemnością zasilacza. Ponieważ są one montowane w specyficzny sposób, wyglądają, jak silnik V10. W materiałach prasowych czytamy:

Montaż tych kondensatorów w pobliżu tranzystorów wyjściowych pozwala jego szybsze działanie i natychmiastowy dostęp do zmagazynowanej w nim energii, co skutkuje ścieżką o znacznie niższej impedancji przepływu. Dostajemy dzięki temu lepszą odpowiedź przejściową, a także lepsze filtrowanie tętnień sieci przy wysokich prądach.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Główne kondensatory zasilające znajdują się tuż przy prostownikach, co również zmniejsza impedancję wyjściową zasilacza i pomaga utrzymać układ prostowania z dala układów audio. NU-VISTA 800.2oferuje 330 watów mocy na kanał przy obciążeniu 8 Ω, 500 W przy 4 Ω oraz aż 1000 W w sczycie przy 2 Ω, a także – jak podaje producent – „niewiarygodnie niskie zniekształcenia w niesłychanie szerokim paśmie”. Dostępne kolory obudowy: czarny i srebrny.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Cena: TBA

www.MUSICALFIDELITY.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

 

Poprzednie

Następne