Sennheiser Momentum True Wireless 4 dostępne w Polsce

Po zaprezentowaniu MOMENTUM True Wireless 4 na targach CES 2024, firma Sennheiser poinformowała, że jej flagowe słuchawki douszne są już dostępne na polskim rynku.

Frank Foppe, menedżer produktowy, mówi o nich:

Jakość dźwięku zawsze będzie najwyższym priorytetem dla naszych klientów i widzimy rosnące zapotrzebowanie na jej zastosowanie w świecie rzeczywistym” – mówi. „Dzięki sprzętowi wyższej jakości oraz naszej szerokiej ofercie wsparcia bezprzewodowych technologii, MOMENTUM True Wireless 4 rozwijają się wraz z potrzebami konsumentów, bez względu na to, jak dynamiczne są one obecnie lub będą w przyszłości.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Po wyjęciu z pudełka MOMENTUM True Wireless 4 od razu łączą się za pomocą Bluetooth 5.4. Łącze to korzysta z platformy Qualcomm S5 Sound Gen 2 Snapdragon i obsługą aptX Lossless oraz aptX Adaptive Audio. Bluetooth LE Audio z LC3 i AURACAST będą dostępne wkrótce w ramach aktualizacji oprogramowania sprzętowego. Dzięki tym funkcjom MOMENTUM True Wireless 4 mająbyć przygotowane na nowe technologie w przyszłości.

Mike Canevaro, dyrektor ds. marketingu w Qualcomm Technologies, Inc., mówi:

Platforma dźwiękowa Qualcomm S5 Gen 2 i Snapdragon Sound zapewnią najwyższej jakości wrażenia dźwiękowe podczas słuchania muzyki, rozmów telefonicznych czy grania dzięki bezstratnemu przesyłaniu dźwięku, bardzo niskim opóźnieniom i niezawodnej łączności.
Od wielu lat współpracujemy z marką Sennheiser i jesteśmy podekscytowani możliwością zaimplementowania przez nią naszej najnowszej technologii Snapdragon Sound, aby pomóc w zapewnieniu niesamowitego bezprzewodowego dźwięku w najnowszych MOMENTUM True Wireless 4.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

MOMENTUM True Wireless 4 oferują do 7,5 godziny ciągłego słuchania – z możliwością przedłużenia do 30 godzin za pomocą etui ładującego – oraz funkcję szybkiego ładowania, która zapewnia dodatkową godzinę słuchania po zaledwie 8 minutach podłączenia słuchawek do zasilania. Etui ładujące ze złączem USB-C oraz zintegrowane bezprzewodowe ładowanie Qi zapewniają szybkie i wygodne ładowanie praktycznie w dowolnym miejscu. Aby zapewnić maksymalną żywotność baterii, Sennheiser poprawił – jak czytamy – jej długoterminową wydajność, dodając tryb ochrony, który optymalizuje cykle ładowania. Wynikająca z tego trwałość „zapewni użytkownikom dłuższy czas słuchania z tym samym zestawem słuchawek”.

Producent pisze:

MOMENTUM True Wireless 4 zapewniają świetne połączenie najnowszych rozwiązań bezprzewodowych z najwyższej jakości hardwarem, integrując technologię Qualcomm RF Front End (RFFE) ze słynnymi przetwornikami TrueResponse firmy Sennheiser. Ulepszona konstrukcja anteny zapewnia wyższą czułość RF, lepszy stosunek sygnału do szumu i dynamiczne przełączanie pomiędzy urządzeniami, szybsze połączenia i jeszcze lepszą ciągłość sygnału w podróży. Wszystko to zapewnia bardziej naturalne wrażenia podczas oglądania, komunikowania się, a nawet grania na urządzeniach, które kładą nacisk na wydajność o niższych opóźnieniach.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Układ sześciu mikrofonów ma poprawiać zarówno odbiór głosu, jak i skuteczność systemu adaptacyjnej redukcji szumów, zapewniając „szybszą i silniejszą reakcję na szumy otoczenia”. Adaptacyjny korektor monitoruje skład częstotliwości przychodzących strumieni audio, zapewniając bardziej spójny dźwięk zarówno w muzyce, jak i filmach, podcastach czy grach. Popularne funkcje personalizacji dźwięku, stref dźwięku i kontroli dźwięku zostały przeniesione do nowej generacji sprzętu za pośrednictwem aplikacji Smart Control (iOS i Android).

Zmieniona konstrukcja wkładki dousznej i tunelu akustycznego ma chronić przed woskowiną. Gładsza charakterystyka wysokich tonów towarzyszy rozbudowanemu basowi i swobodnej wydajności w zakresie średnich tonów, typowej dla audiofilskich słuchawek Sennheisera.

Słuchawki wyposażone są w zestaw akcesoriów, pozwalający użytkownikom dopasować słuchawki do siebie. Dzięki różnym rozmiarom dołączonych końcówek dousznych i pierścieni, na podstawie sprytnego testu dopasowania wbudowanego w aplikację Smart Control, zapewniają optymalny bas i redukcję szumów.

Dostępność i cena

Sennheiser MOMENTUM True Wireless 4 są dostępne w trzech wersjach kolorystycznych: Black Copper, White Silver oraz Black Graphite w cenie 1299 zł.

SENNHEISER.pl

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne