Matrix Audio Element X2 & Element X2 Pure. Odtwarzacze plików

Chińska marka Matrix Audio wprowadza do sprzedaży nową generację produktów.

W jej ofercie znalazły się trzy nowe urządzenia. Są to: odtwarzacz plików ze wzmacniaczem słuchawkowym Element X2, odtwarzacz plików z przetwornikiem cyfrowo-analogowym w konfiguracji dual-mono Element X2 Pure oraz końcówka mocy Element P2.

Polski dystrybutor marki, firma MIP, pisze:

 
Nowe elementy pozwalają na stworzenie systemu audio oferującego nie tylko płynny streaming ze wszystkich platform, lecz także wysoką jakość brzmienia. Co istotne, Element X2 i X2 Pure mają przedwzmacniacz z wejściem liniowym, dzięki czemu mogą stać się centrum wysokiej klasy systemu audio.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Model Element X2 wyposażono w nowy interfejs użytkownika, który zintegrowano z dotykowym wyświetlaczem LCD o przekątnej 3,46 cala. Wyświetlacz ten poinformuje nas nie tylko odtwarzanej muzyce w elegancki i czytelny sposób, ale umożliwi zarówno sterowanie odtwarzaniem, jak i kontrolę nad ustawieniami urządzenia. Nowy interfejs jest uzupełnieniem autorskiej aplikacji MA Remote, którą możemy uruchomić zarówno na urządzeniach z systemem iOS, jak i Android.

Z modelami Element X2 i X2 Pure zintegrowano przedwzmacniacz liniowy. Jego wzmocnienie wynosi +10 dB i jest w stanie wzmocnić sygnał aż do poziomu 15,8 V RMS. Regulacja wzmocnienia odbywa się przy pomocy drabinki rezystorowej. W najnowszych urządzeniach serii Element zastosowano autorską platformę strumieniującą opartą o nowoczesny procesor NXP i.MX 6Quad Cortex-A9. Współpracuje ona z przetwornikiem cyfrowo-analogowym ES9038PRO firmy ESS Technology. Dla zapewnienia niskiego poziomu jittera zastosowano precyzyjny zegar typu Femto firmy Crystek (CCHD-950).

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Element X2 Pure powstał z okazji 10-lecia marki. Zastosowano w nim najnowsze układy od ESS Technology, czyli przetworniki ES9039PRO, pracujące w konfiguracji dual-mono, czyli po jednym na kanał. Jednocześnie, dzięki temu, że każdy z tych układów pracuje w trybie mono, połączono równolegle osiem dostępnych w ES9039PRO kanałów przetwarzania tak, aby maksymalnie wykorzystać potencjał tych układów. Zastosowano ponadto wykonany za pomocą obróbki CNC aluminiowy ekran chroniący wrażliwe obwody analogowe przed interferencjami.

Podstawową różnicą pomiędzy Matrix Audio X2 a X2 Pure jest to, że w wersji „Pure” zamiast zbalansowanego wzmacniacza słuchawkowego znajdziemy przetwornik cyfrowo analogowy w konfiguracji dual-mono. Jednocześnie X2 Pure posiada dokładnie taką samą funkcjonalność zarówno w zakresie wbudowanego streamera, jak i przedwzmacniacza.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Dostępność i cena

Obydwa odtwarzacze dostępne będą wkrótce w sprzedaży, a ich cena ma wynosić – odpowiednio – 20 990 i 21 990 złotych.

www.MATRIX-DIGI.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne