Kinera Imperial Loki. Słuchawki dokanałowe

Znana ze słuchawek dokanałowych chińska firma Kinera wprowadza do sprzedaży dwa nowe produkty.

Pierwszy z nich – Loki – to dokanałowe, dwunastoprzetwornikowe słuchawki o, jak czytamy, „niezwykle zaawansowanej oraz przemyślanej konstrukcji”. Drugi zaś to dedykowany do słuchawek typu IEM kabel, który „dzięki przemyślanej konstrukcji z użyciem pozłacanych i posrebrzanych przetworników oferuje najwyższej próby brzmienie”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Loki, flagowy model słuchawek dokanałowych marki Kinera, to słuchawki wyposażone w 6 przetworników armaturowych Knowles, 4 elektrostatyczne Sonion oraz dwa dedykowane dla basu: jeden dynamiczny i jeden działający na zasadzie przewodnictwa kostnego.

Producent pisze o nich:

(…) Brzmienie Loki jest nie tylko eteryczne, oferujące mnóstwo informacji w zakresie wysokich tonów, ale też niezwykle naturalnie i zarazem nasycone na środku pasma, z doskonałymi, otwartymi wokalami. Ponadto mamy tutaj referencyjny bas o świetnej fakturze, który był wcześniej poza zasięgiem słuchawek dokanałowych. Strojenie flagowego modelu Kinery jest przy tym uniwersalne i sprawdzi się w każdej muzyce. A jednocześnie da nam zawsze ogromny wgląd w nagranie i pokaże je w całej prawdzie.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

W modelu Loki połączono przetwornik dynamiczny o średnicy 6 mm ze specjalnym, dedykowanym modułem pracującym na zasadzie przewodnictwa kostnego. Dzięki takiemu zestawieniu bas ma być „nie tylko niezwykle szybki, konturowy, o pełnej barwie, ale też możemy go realnie poczuć na własnej skórze”.

Środek pasma postanowiono powierzyć przetwornikom armaturowym firmy Knowles. Specjalnie zmodyfikowano je do wymogów modelu Loki tak, aby uzyskać „perfekcyjną integrację zarówno z sekcją basową, jak i wysokotonową”. Cztery przetworniki armaturowe obsługują środek pasma, natomiast dwa z nich wyższą średnicę i niższy zakres wysokich tonów.

Z kolei za górę pasma odpowiadają cztery (w każdej słuchawce) przetworniki elektrostatyczne marki Sonion. Warto zaznaczyć, że firma Kinera ma spore doświadczenie właśnie w aplikacji przetworników elektrostatycznych, które wcześniej stosowane były chociażby w modelu Imperial Nanna.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Do zestawu dołączony jest kabel z miedzi monokrystalicznej (UP-OCC, Ohno Continiuous Cast). Ma on zbalansowaną konstrukcję i jest zakończony wtykiem 4,4 mm typu Pentaconn.

Wraz ze słuchawkami i kablem w komplecie znajdziemy także cztery różne zestawy wkładów: AZLA SednaEarfit Crystal, Final Type E, Spinfit CP145 oraz Sybio F Foam. Dodatkowo otrzymamy etui wykonane z prawdziwej skóry i specjalną szczoteczkę do czyszczenia słuchawek.

Dostępność i cena

Słuchawki dokanałowe Kinera Loki dostępne będą niebawem w sieci sklepów HiFiPRO/MP3Store, a ich cena detaliczna ma wynosić 15 990 zł.

www.KINERAAUDIO.com  

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne