Kalista Mantax. Referencyjny DAC

Francuska firma Métronome Technologie, właściciel marki Kalista, wprowadziła w jej ramach do sprzedaży nowy, referencyjny DAC.

Po dodaniu do swojego portfolio odtwarzacza SACD  DreamPlay Xi XC, Kalista przedstawia przetwornik cyfrowo-analogowy zaprojektowany tak, aby pasował wzorniczo i koncepcyjnie do transportu SACD Transport DreamPlay X. Jak czytamy w materiałach firmowych, Mantax „kontynuuje luksusowy design Kalisty pochodzący z początków XXI wieku, oferując stale poprawianą jakość dźwięku analogowego, potwierdzaną przez najbardziej wymagających audiofilów”.

Kalista w HIGH FIDELITY
» TEST: KALISTA CD ⸜ dzielony odtwarzacz Compact Disc, więcej TUTAJ.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Jak czytamy dalej, właściciele DreamPlay X prosili o przetwornik cyfrowo-analogowy, który „byłby na poziomie ich wyjątkowego transportu SACD/CD” – tak powstał DAC Mantax. Jean Marie Clauzel, właściciel i projektant Kalisty, mówi:

Projektowanie i produkcja tak wyjątkowych urządzeń zawsze jest ogromnym wyzwaniem. Mantax nie mógł pojawić się w tych samych ramach czasowych, co DreamPlay X, ale jestem przekonany, że i tak warto było trochę poczekać!… Fantastyczna jakość wykonania i wiele możliwości ustawień, to właśnie chciałem zaoferować audiofilskiemu światu. A teraz proszę go zobaczyć, a przede wszystkim posłuchać!

Komunikację pomiędzy DreamPlay X i Mantax zapewnia opatentowany przesył sygnału I²S Kalista, z natywną reprodukcją PCM i DSD. Konwersja sygnału cyfrowego na analogowy realizowana jest przez dwa oddzielne układy D/A firm AKM i ESS, dające szerokie możliwości w zakresie zmiany filtrów cyfrowych. Na wyjściu zastosowano równolegle dwa różne typy układów, między którymi można wybierać: lampowy i półprzewodnikowy. Dzięki temu użytkownicy Manty mają, jak czytamy, „jeszcze większe możliwości komfortowego odsłuchu”.

Dostępność i cena

Oficjalna premiera Mantaxa odbędzie się 18 listopada w Wiedniu, Austria, i będzie prowadzona przez Jeana Marie Clauzela i jego zespół.

Mantax będzie dostępny w sprzedaży od 1 grudnia w dwóch wykończeniach: Diamond (srebrny) i Black Pearl (czarny). Cena detaliczna wynosi 59 000 euro. I jak w przypadku wszystkich urządzeń Kalista, na życzenie możliwa jest personalizacja ich wykończenia.

KALISTA-AUDIO.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne