JBL SA550 Classic i JBL CD350 Classic. Wzmacniacz i odtwarzacz CD

Na polskim rynku pojawiły się dwa nowe produkty marki JBL: wzmacniacz SA550 Classic oraz odtwarzacz CD CD350 Classic.

Producent informuje, że zarówno zintegrowany wzmacniacz stereo SA550 Classic, jak i odtwarzacz płyt kompaktowych CD350 Classic są „inspirowane klasycznym wzmacniaczem JBL SA600 z lat 60., ze stylizacją retro i panelami bocznymi z forniru orzechowego, które pasują do głośników JBL Classic i Studio Monitor”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
SA550 Classic

Choć w stylu vintage, wzmacniacz zintegrowany SA550 Classic ma być systemem muzycznym „na miarę dzisiejszych czasów z zaawansowaną topologią wzmacniacza o wysokiej mocy wyjściowej, innowacyjnej wydajności i precyzyjnej kontroli szumów”.

Po wyjęciu z pudełka od razu można sparować smartfon lub tablet z SA550 Classic za pomocą Bluetooth i możemy korzystać ze wszystkich usług muzycznych i bibliotek. SA550 Classic bazuje na łączu Bluetooth Apt Adaptive, czyli zapewniającym przesył sygnału wysokiej rozdzielczości i o niskich opóźnieniach, co zapewnia synchronizację dźwięku z obrazem.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Sekcja wzmacniacza w SA550 Classic pracuje w klasie G, wcześniej wykorzystywanej przez firmę Arcam (więcej → TUTAJ). Klasa G wykorzystuje kilka zasilaczy. Pierwszy z nich dostarcza moc wystarczającą, aby dostarczyć 10 W na kanał i dostarcza je w klasie A. Zaletą tej konfiguracji jest to, że nie wymaga to przełączania żadnych elementów stopnia wyjściowego do i z sygnału muzycznego – co zwykle ma miejsce w każdym wzmacniaczu klasy AB lub klasy D.

Dzięki zastosowaniu drugiego zasilacza o znacznie wyższym napięciu, wzmacniacz SA550 może dostarczyć maksymalną moc wyjściową 150 W na kanał. Gdyby ten drugi zasilacz był po prostu włączany do obwodu w razie potrzeby, prowadziłoby to do wzrostu zniekształceń harmonicznych. Tak więc SA550 zawiera zestaw szybkich „podnośników”, które stopniowo zwiększają moc dostarczaną do wzmacniacza, śledząc sygnał muzyczny i utrzymując 5-woltowy zapas.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Urządzenie oferuje trzy wejścia cyfrowe i cztery analogowe, w tym wejście gramofonowe MM. Wejścia cyfrowe przesyłają sygnał do przetwornika cyfrowo-analogowego, którego sercem jest układ firmy ESS.

⸜ Cena: 9390 zł
CD350 Classic

JBL oferuje również nowy odtwarzacz Compact Disc (!). Wbrew temu, co wieszczyło większość producentów, a za nimi pism audio, pyta CD wraca do łask.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Urządzenie z zewnątrz pasuje do kolumn JBL Classic i Studio Monitor wykończonych fornirem orzechowym. Odtwarzacz oferuje klasyczny mechanizm z szufladą na płyty. Odtwarza krążki CD, CD-R, CD-RW, obsługuje pliki muzyczne FLAC, WAV i MP3 z dysku i USB, w tym pliki o rozdzielczości 24 bity, 96 kHz czytane z dysku USB. Wyposażono go w wyjścia analogowe i cyfrowe.

⸜ Cena: 4190 zł

www.JBL.com.pl

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne