HIFIMAN HE-R9. Nowe słuchawki dynamiczne amerykańskiego producenta

HiFiMAN HE-R9 to, kolejne po modelu R-10D, zamknięte słuchawki dynamicznych tego prodcuenta.

Jak czytamy w materiałach prasowych, „HE-R9 łączą w sobie doskonałe parametry techniczne, wysoki poziom muzykalności i niezwykły design”. Słuchawki te oferowane są w dwóch wariantach – przewodowej, czyli „Wired” oraz bezprzewodowej, z opcjonalnym modułem Blumini R2R, który zastosowano wcześniej także m.in. w słuchawkach HiFiMAN Deva Pro.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

HiFiMAN HE-R9 to słuchawki dynamiczne, w których zastosowano firmową technikę o nazwie Topology Diaphragm. Kluczową rolę w jej opracowaniu odegrała praca doktorska Dr Fang Bian, założyciela HiFiMANa, w której wykazał, że staranne uformowane nanocząsteczkowe struktury na powierzchni membrany pozwalają na otrzymanie, jak zapewnia producent, „unikalnych parametrów akustycznych”.

Przetworniki dynamiczne umieszczono wewnątrz zamkniętych, mających bordowy kolor muszli, wykonanych z gładkiego tworzywa sztucznego. Duża przestrzeń wewnątrz muszli, ma zapewnić im objętość i „oddech”, „zwiększając ich możliwości dźwiękowe”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Do modelu HiFiMAN R9 można dołączyć odbiornik Bluetooth Bluemini R2R, który pozwoli na nawet 8 godzin bezprzewodowego słuchania muzyki w oparciu o interfejs Bluetooth 5.0. Moduł ten obsługuje kodeki AAC, aptX, aptX HD i LDAC. Bluemini ma pojedynczy przycisk, diodę oraz gniazdo USB-C, które służy zarówno do ładowania, jak i transmisji muzyki za pomocą prawie 2-metrowego kabla USB (w zestawie).

Nausznice zamocowano na pałąku za pomocą metalowych uchwytów, które pozwalają na dopasowanie w pionie oraz poziomie, a także służą do regulacji długości pałąka. Zewnętrzna część pałąka pokryta jest wysokiej jakości skórą, która zapewnia komfort użytkowania oraz elegancki wygląd. Wewnątrz znajduje się pianka z pamięcią kształtu, która umożliwia jak najwygodniejsze dopasowanie i elastyczność. Sam szkielet pałąka wykonany jest z litej stali.

Cena

Do 31.05.2022 słuchawki HiFiMAN HE-R9 w wersji przewodowej dostępne są w specjalnej ofercie w cenie 3195 zł. Po tym terminie będzie obowiązywała standardowa cena 3795 zł. Przewidywany czas realizacji zamówień: od 31.05.20202.

HIFIMAN.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne