Hans Zimmer i słuchawki OnePlus Buds Pro 2

Jutro, to jest 7 lutego, będzie miała miejsce premiera słuchawek dousznych OnePlus Buds Pro 2. Przy dopracowaniu ich brzmienia pracował sam Hans Zimmer.

Jak informuje producent, firma OnePlus, kompozytor zajął się „dostrojeniem głównego korektora dźwięku”, Master EQ, w najnowszych słuchawkach tej marki, OnePlus Buds Pro 2, które już jutro będą miały swoją globalną premierę. Celem jest, jak czytamy, „zapewnienie użytkownikom możliwie jak najdoskonalszych wrażeń akustycznych”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Hans Zimmer jest światowej sławy kompozytorem i autorem niezapomnianej muzyki do przebojów kinowych takich jak Incepcja, Diuna, Top Gun: Maverick, czy trylogia Mroczny Rycerz.

Muzyka jest jak rozmowa – pełna różnych emocji. Aby doświadczyć ich w pełni w muzyce i usłyszeć niuanse każdego taktu, potrzebne są takie słuchawki, które zagwarantują studyjną jakość dźwięku. Bardzo się cieszę się, że mogłem współpracować z OnePlus przy tworzeniu Buds Pro 2. Dzięki nim każdy słuchacz w pełni zanurzy się w muzyce i przeniesie w zupełnie inny świat – mówi kompozytor.
Master EQ

Korektor dźwięku pozwala użytkownikom dostosować do swoich preferencji dźwięk słuchawek lub głośników tak, aby odpowiadały indywidualnym gustom, na przykład wzmacniając basy lub wysokie tony, ew. korygując niedoskonałości kolumn, słuchawek lub akustyki wnętrz. W korektorze nazwanym „Soundscape”, który dla OnePlus Buds Pro 2 opracował Hans Zimmer, znajduje się mniej ustawień dla niskich częstotliwości, ale zarazem znacznie poszerzone zostało całe spektrum dźwięków o wyższych częstotliwościach. Jak czytamy:

W efekcie słuchacze będą mogli się cieszyć pełnym orkiestrowym brzmieniem klasycznej muzyki symfonicznej, jak również wielowymiarowym dźwiękiem filmu akcji. Użytkownicy nowych słuchawek usłyszą złożone i zarazem delikatne niuanse partytur filmowych w pełnej krasie – będą mogli przeżywać muzykę jeszcze intensywniej.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

W ramach współpracy z OnePlus, Hans Zimmer przygotował też nową aranżację utworu Lost but Won, który jest częścią oryginalnej ścieżki dźwiękowej do filmu Wyścig (ang. Rush). W nowej wersji kompozytor skupił się na wyeksponowaniu charakterystycznych cech dźwięku przestrzennego.

Dźwięk przestrzenny zmienia sposób, w jaki tworzymy i słuchamy muzyki. Doświadczenie dźwięku przestrzennego w OnePlus Buds Pro 2 jest niezwykle wciągające – masz wrażenie, jakbyś siedział w pierwszym rzędzie w sali koncertowej – podkreśla Hans Zimmer.

OnePlus Buds Pro 2 to jedne z pierwszych słuchawek dousznych TWS, które będą wspierać funkcję dźwięku przestrzennego opracowaną przez Google dla systemu Android 13. Integrując ramy dźwięku przestrzennego Google oraz zaawansowane algorytmy renderowania i up-mixingu stereo marki OnePlus, słuchawki OnePlus Buds Pro 2 oferują „niestandardowe doświadczenia dźwięku przestrzennego, dzięki szerokiemu polu akustycznemu i wyraźnym wokalom, które potęgują wrażenie, jakie znamy podczas oglądania filmów w kinie”.

OnePlus poprzez swoje bezprzewodowe słuchawki douszne OnePlus Buds Pro 2 wyznacza nowe standardy brzmienia w branży – audiofilskiej jakości. Jego głębia – dzięki systemowi podwójnych przetworników – jest po prostu niesamowita. Bas jest wyważony i soczysty, a wokale – nieskazitelne – podsumowuje Hans Zimmer.

Przearanżowany przez Hansa Zimmera utwór Lost But Won ma pozwolić użytkownikom przetestować funkcję dźwięku przestrzennego w OnePlus Buds Pro 2 i upewnić się, że jest ustawiona na optymalnym poziomie.

www.ONEPLUS.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne