Focal prezentuje dwa nowe modele słuchawek, Hadenys i Azurys

Focal wprowadza na rynek Hadenys i Azurys, słuchawki o budowie, odpowiednio, otwartej i zamkniętej.

Jak informuje polski przedstawiciel Focala, firma FNCE, zostały one „stworzone w oparciu o wyjątkową wiedzę francuskiej marki w zakresie dźwięku” i są wyprodukowane we Francji. I dalej:

Łączą one opatentowane technologie przetworników głośnikowych, komfort i efektowną estetykę, aby zapewnić rewelacyjne wrażenia słuchowe w domu lub w podróży.
Hadenys

Model Hadenys ma otwartą budowę. Został on, jak mówi producent, zainspirowany epoką Hadean, w której po raz pierwszy uformowała się Ziemia, a ich brązowy kolor ma przywoływać myśli o powrocie do źródeł, nadając słuchawkom „organiczny, ponadczasowy styl”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Co więcej:

Do tego dochodzą opatentowane technologie Focal i silne kody projektowe, jeden ze znaków rozpoznawczych marki: maskownice o strukturze plastra miodu, prawdziwa skóra i oddychający tkany pałąk i jarzmo dla jeszcze większego komfortu i lekkości. Dzięki Hadenys słuchając w domu oferują dźwięk precyzyjny i dynamiczny a także przyjemny.
Azurys

Słuchawki Azurys mają zamkniętą budowę. Charakteryzują się tym samym wzornictwem i tymi samymi materiałami, co Hadenys – prawdziwą skórą, tkaniną, aluminium, magnezem itp. Model ma się  wyróżniać niebieskawym odcieniem, inspirowanym azurytem, kamieniem półszlachetnym:

Odcień ten nadaje słuchawkom wyjątkowy, hipnotyzujący efekt, podkreślając ich atrakcyjną estetykę.

Słuchawki Hadenys i Azurys mają przetworniki, które zostały zaprojektowane i wykonane we Francji samodzielnie przez Focala w Saint-Étienne. Jak czytamy, są one takie same jak te, które można znaleźć w słuchawkach Bathys, które zostały wprowadzone na rynek w październiku 2022 roku jako pierwsze bezprzewodowe słuchawki marki z aktywną technologią redukcji szumów.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Producent pisze:

Słuchawki Bathys zdobyły uznanie na całym świecie za ich wyjątkowe wykonanie i jakość. Przetworniki głośnikowe 40 mm z aluminiowo-magnezową kopułką w kształcie litery „M” zostały idealnie dopasowane do tych pasywnych słuchawek i zapewniają szczegółowy, ciepły i dynamiczny dźwięk o wysokiej wierności. Dbając o każdy szczegół, Focal dostarcza każdy zestaw słuchawek z dopasowanym kolorystycznie futerałem i niezbędnymi kablami.
Dostępność i ceny

Obydwa modele słuchawek będą dostępne w czerwcu tego roku w cenach: Hadenys → 3199 zł, Azurys → 2399 zł.

→  www.FOCAL.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne